У зустрічі взяли участь голова представництва Європейської Комісії в Україні Жозе-Мануель Пінту Тейшера, постійний координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам, менеджер Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Джейсінгх Сах та голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод.
Дніпропетровська область активно співпрацює з регіонами Європи. Так з 2011 року Дніпропетровщина є членом Асоціації Європейських Регіонів. За цей час Дніпропетровщина вже отримала високу оцінку спільних проектів з європейськими регіонами, європейськими комісіями та ООН.
Реалізація Проекту ЄС/Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» є однією із складових системної роботи Дніпропетровщини у впровадженні європейських стандартів в рамках комплексу стратегії розвитку регіону.
«В рамках комплексної стратегії розвитку регіону на Дніпропетровщині впроваджується системний підхід щодо взаємодії міжнародних фондів та організацій, обласної влади та місцевих громад. Скоординовані дії та спільне фінансування проектів, що підвищують якість життя людей у містах та районах нашої області – це вагомий внесок у розвиток регіону», – сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.
На Дніпропетровщині триває реалізація Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Це спільний Проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН, що реалізується на території всієї України та зокрема у Дніпропетровській області.
Проект спрямований на створення сприятливого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні та реалізується шляхом сприяння самоорганізації громад, розроблення та впровадження громадських ініціатив у сфері медицини, екології, енергозбереження, водозабезпечення, підтримці малого агробізнесу тощо.
Наразі вже завершена перша фаза Проекту, що успішно реалізувалась у Дніпропетровській області по червень 2011 року та триває друга фаза, що має завершитись у червні 2015 року.
На Дніпропетровщині у реалізації першої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» взяли участь: Павлоградський, Васильківський, Покровський, Томаківський, Дніпропетровський, Юр’ївський, Синельниківський та Софіївський райони.
Загалом у Дніпропетровській області було створено 42 громади, успішно реалізовано 55 мікропроектів. Їх загальна вартість склала понад 9 млн грн, з яких 4 млн – це кошти проекту, 3,6 млн грн – фінансування з обласного бюджету та 1,4 млн грн – кошти громад. Відзначимо, що у Дніпропетровській області частка співфінансування з обласного бюджету є найбільшою в Україні серед інших областей – учасників Проекту.
На Дніпропетровщині у рамках першої фази Проекту було відремонтовано 17 сільських амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів, 12 дитячих садків та 6 шкіл, забезпечено сучасним обладнанням 3 сільських медичних заклади, придбано 2 шкільних автобуси, встановлене вуличне освітлення у 5 селах та забезпечено стабільне водопостачання 10 населених пунктів області.
«Дніпропетровська область показала відмінний результат участі у першому етапі Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», під час якої було успішно реалізовано 55 мікропроектів. Наразі розпочалась друга фаза Проекту і вже профінансовано третій етап, завдяки чому кількість громад буде збільшуватися», – сказав постійний координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам.
На Дніпропетровщині вже розпочата та триває друга фаза Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». До списку районів Дніпропетровської області, які протягом наступних 4 років співпрацюватимуть із Проектом увійшли: Межівський, Томаківський, Павлоградський, Нікопольський, Васильківський, Апостолівський, Магдалинівський, Солонянський та Верхньодніпровський райони. Ще два – Новомосковський та Дніпропетровський – включені до резерву.
Наразі вже сформовано 39 громад та затверджено 33 мікропроекти, що стосуються переважно галузі охорони здоров’я та енергозбереження. Загальна вартість цих мікропроектів складає 5,6 млн грн.
Довідка
Проект ЄС/Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – це спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН, що реалізується в Україні з вересня 2007 року.
Проект ЄС/Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» фінансується Європейською Комісією в рамках програми технічної допомоги ЄС та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Він діє в усіх областях України та Автономній республіці Крим.
Реалізація проекту представлена в Україні двома етапами: перша фаза проекту розрахована на 3,5 роки (з грудня 2007 по червень 2011 років), друга – на 4 роки (з червня 2011 по червень 2015 років).
Пріоритетними сферами проекту є: охорона здоров’я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів), навколишнє природне середовище (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо), енергозбереження (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії тощо), водопостачання та місцевий транспорт (подолання ізольованості у сільській місцевості).
У рамках першої фази Проекту в цілому по Україні реалізовано більш ніж 1,3 тис мікропроектів громад. На їх реалізацію Проект виділив близько 91 млн грн. Окрім цього, на реалізацію проекту додатково було виділено ще близько 88 млн грн із місцевих бюджетів. Ще майже 14 млн грн зібрали самі громади та 3 млн грн інвестував приватний сектор.