Біля міськвиконкому – не проштовхнутись. Десятки студентів з різних ВИШів зібрались гуртом, під виглядом перехожих, що прогулюються містом і організували мітинг аби висловити своє незадоволення. На жаль, не всі мітингувальники спромоглися сформулювати свої претензії. Одні прийшли, ніби підтримати Івана Куліченка, інші — протестували проти правління мера.
“-Здесь митинг.
-В честь чего?
-В честь Куличенко”.
“Он ничего не делает. Дороги поломанные, трамваи — старыеу же. Всё. Ничего не меняется. Поэтому мы стоим», – каже мітингувальник Артем.
“-Вы будете бороться дальше?
-Да
-за что?
– за свободу!”.
Дівчина Анастасія каже, – про мітинг дізналась спочатку зі слухів, але прийшла, бо погукали. Хто саме — не зізнається:
“-По знакомству. Ну, то есть там говорили, типа если вы хотите поддержать своё мнение, то приходите — выскажите своё мнение.
Там очень много людей. Там непонятно.
-Где там?
-В социуме”.
Студенти стояли із саморобними плакатами зі старих шпалер, від авторства яких відхрещуються.
«-Где вы взяли плакаты?
-Не знаю. Нам выдали.
-Кто?
-Просто подошел человек и нам выдал. Я не знаю. Всё. Больше ко мне вопросов не надо задавать. Я больше ничего не скажу. Всё».
Виявляється, наступ осені активізував не тільки характерну примхливу погоду, а й сезонну жагу студентів до навчання. Люди із плакатами назвались студентами Металургійної академії, ДНУ та технолого-економічного коледжу, а трохи згодом, зізнались – ДО УЧАСТІ у мітингу їх заохочують дармовими заліками.
“-нам не платят
-а что, зачёты ставят?
-да».
Дорослі, що теж присутні на мітингу, закривають студентам роти. Самі ж, наразі, теж говорити відмовляються.
“Я не хочу с вами разговаривать”.
Інші зацікавлені перехожі взагалі не розуміють сенсу такого заходу.
“Митинг, який организован непонятно по каким причинам. Мне даже не сообщили о чем думают и говорят эти студенты, которых сорвали с занятий”, – каже перехожий Василь Несмачний.
Своєрідну межу під цим емоційним заходом підвів хлопець із натовпу. На жаль, імені свого не назвав, але висловився за усіх присутніх:
“Это бессмысленно”.
Такі мітинги є об’єктом для вивчення політологів. Ось що говорить один з них.
“Один из примеров платных митингов у нас в Днепропетровске. Пока их было не очень много, но сейчас, я думаю, они начнутся. Я как преподаватель вижу регулярно из года в год 1,2,3,4 курс. Смотрю,как они взрослеют. Когда посмотрел на участников этого митинга, то создалось впечатление,что это школьники или ПУТшники, а не студенты, которые имеют право голосовать», – каже політолог Віктор Пащенко.
Запитання. Кому це було потрібно? лишалось відкритим.
“Очередной этап травли одного из кандидатов в народные депутаты. Имеется ввиду Анатолий Крупский. Мы видели акцию, которая была организована возле горсовета. Пока непонятно кто организатор, потому что никаких внятных заявлений ни от кого не поступало. Но если посмотреть на ситуацию в избирательном округе, в котором баллотируется Крупский, то становится понятно, что это выгодно, в первую очередь, Якову Безбаху. Тоже кандидату по этому округу, ставленнику интерпайпа”, – каже політолог Віктор Пащенко.
[uppod video=https://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2012/09/27__03_Anna-Lyza_myting.flv poster=https://9-channel.com/wp-content/uploads/2012/09/27__03_Anna-Lyza_myting.jpg type=site]
Автор: Анна-Ліза Мельниченко
Камера: Андрій Лисенко





