02 октября 2012, 18:49

На Дніпропетровщині тривають військові навчання «Перспектива-2012» (ВИДЕО)

Парашутно-десантний батальйон приведений у вищу ступінь бойової готовності. Військові ліквідують табір диверсійно-розвідувальних сил. Але перейматися не варто. Це усього лиш легенда командно-штабних навчань «Перспектива-2012». Перед початком десантування у тил противника, військові фахівці проводять повітряну розвідку та виявляють базовий табір умовно незаконно створеного збройного формування і диверсійно-розвідувальних сил. Тепер літаки-винищувачі Су-27 наносять розгромні удари з повітря. Далі, за сценарієм навчань, з двох літаків Іл-76МД парашутом десантують дві бойові машини, вага кожної з них близько семи тон, та 130 військовослужбовців.
«Якщо в минулому році мали 15 тисяч стрибків, то зараз більше, і більше і ми ще далі розвиваємось. Сьогодні викидка техніки бойової, на цьому полігоні останній раз вона здійснювалась, взагалі в Україні, у 2002 році. Ці системи, з якими бойові машини десанту приземлелися — це вітчизняні, робляться в Феодосії. Крім того ми маємо зараз вітчизняні парашути теж з Феодосії, в яких наші десантники стрибають. Вони набагато надійніші», — каже командувач сухопутних військ збройних сил України, генерал-полковник Генадій Воробйов.
При підтримці вогню артилерії, стрімкою атакою з різних напрямків десантники знищили підрозділи охорони та базовий табір умовного противника. Військові захопили відповідний рубіж та підготувалися до ведення оборонного бою та створення системи вогню. І хоча стріляють сьогодні холостими, уявлення, що це гра, у хлопців немає.
«Сейчас учения очень приближены к настоящим на самом деле. Потому что никто заранее ничего не планировал, то есть это не отыгрывалось сценарий специально. Получили задание, все по как по-настоящему», — каже командир першої парашутно-десантної роти Олександр Луньов.
«Прыгающая категория у нас собралась, уехала в Мелитополь на аэродром. Там ночевали. Утром погрузили в самолет. Вот сегодня выбросили нас. Страшно. Нет слов. Красиво, когда летишь, но все равно страшно. Уверенность стопроцентная, что парашют раскроется, но все равно страшно», — ділиться враженнями кулеметник другої парашутно-десантної роти першого парашутно-десантного батальйону Владислав Риман.
Владислав сьогодні вже мав демобілізуватися, але затримався через навчання. Про що аж ніскільки не жалкує. Такі масштабні збори Україна в останнє проводила 14 років тому. У «Перспективі-2012» залучені всі військові частини Збройних сил України. Працює генеральний штаб і два оперативних командування: «Північ» і «Південь», які дислокуються у Рівному та Дніпропетровську.
«В навчаннях від експериментального командування «Південь» приймає участь 4,5 тисячі військовослужбовців. В практичних діях тут сьогодні, тому що практичні дії проходять по всій державі, 450 військовослужбовців, а взагалі від оперативного командування «Південь» в практичних діях беруть участь 980 військовослужбовців», — каже командир 6-го гвардійського армійського корпусу сухопутних військ Збройних сил України, генерал-майор Руслан Хомчак.
«Перспектива-2012» триватиме до 4-го жовтня. [uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2012/10/02__10_Grechnikova_navchannja.flv poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2012/10/02__10_Grechnikova_navchannja.jpg type=site]   Автор: Анастасія Гречникова Камера: Андрій Лисенко

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 21 та 22 вересня. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій області на вихідних очікується високий атмосферний тиск та переважно хмарна погода. А тепер детальний прогноз для обласного центру

20 Сентябрь, 17:53
Лазерні бої — як реабілітація для дітей учасників АТО (ВІДЕО)

  Лазерні бої як реабілітація. Розважальні заходи для дітей учасників АТО організовує Дніпровська обласна державна адміністрація. Місце та вид відпочинку

20 Сентябрь, 17:51
3 тисячі гривень дріб’язком: дніпровська перформерка «нагодувала» містян монетами (ВІДЕО)

Люди, як голуби: дніпровська перформерка “нагодувала” містян монетами. Ті символізували хлібні крихти. Черговий перфоманс Альони Загребельної відбувся на Європейській площі.

20 Сентябрь, 17:49
Двоповерхова причальна споруда площею 600 м2 горіла 18 вересня на Набережній Перемоги (КОМЕНТАР)

600 квадратних метрів у полум'ї - 18 вересня на Набережній Перемоги горіла двоповерхова причальна споруда. За попередніми даними, пожежа почалася

19 Сентябрь, 18:58
Мова мистецтва чи мова грошей: 20 вересня у Дніпрі відбудеться провокативний перформанс “Голуби” (КОМЕНТАР)

Люди діляться на дві групи - ті, що говорять мовою мистецтва та ті, яким ближча мова грошей. Такої думки дніпровська

19 Сентябрь, 18:46
Прогноз погоди на 20 вересня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій території області переважно без опадів, а нічна температура буде рекордно низькою за останній час. Тож, дізнаємося детальний прогноз

19 Сентябрь, 17:50
За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 мільярда гривень

За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 млрд грн. Це майже на 932 млн грн більше запланованого,

19 Сентябрь, 16:58
Борис Філатов: із амброзією можна боротися виключно хімічними препаратами

Косити амброзію під час цвітіння заборонено. У цей період гілка рослини викидає у повітря близько 1 млн зерен на хвилину.

19 Сентябрь, 15:58