Ханука відзначається на честь звільнення Єрусалимського храму від греків. Головний ритуал цього свята — запалювання ханукії, світильника з вісьмома свічками. Так євреї згадують про диво: щоб освятити звільнений храм треба було запалити семисвічник — менору. Масла, щоб це зробити, мало вистачити на 2 дні, а вистачило — на 8. Стільки ж днів і відзначається свято.





