За міською традицією, яка налічує вже 10 років, молодята у день весілля вішали замок із своїми іменами на пішоходний міст, що веде до парку на острові, а ключ викидали у Дніпро. Але комунальні служби зрізали замки і вивезли їх на міську околицю.
Ольга із дворічною дочкою Анжеліною прийшла до мосту через Дніпро на прогулянку, щоб показати той самий символ щасливої родини. Каже, із чоловіком і раніше, як у парк йшли — дивилися на нього, а тепер захотіла й дочці показати, поки не пізно.
“Вот пришли с дочкой посмотреть. Услышали, что их срезают и решила ей показать наш с папой замочек, но ничего здесь уже нет”, – каже Ольга Ягмурджи, мешканка Дніпропетровська.
День весілля, 8.08.2008, Ольга запам’ятала на все життя. А вішання замку було дуже красивим і символічним обрядом. Проте свій замок вірішили повісити не на самому мості, а на сходах не випадково.
“Мы просто видели сколько там замков висело, их было очень очень много — висели один на одном — куча. Мы думали, что если начнут срезать — будут срезать там. А сюда, может быть, не коснуться. Вот такое еще было», – каже Ольга Ягмурджи, мешканка Дніпропетровська.
Тепер дочці доводиться показувати чужі замки, які вціліли після спецоперації комунальників, які зрізали з мосту майже всі символи кохання.
“Любити — значить жити життям кого любиш. Це побажання для Сашки й Наташки. Добрі побажання і імена молодят виявилися такими важкими, що ледь не завалили пішохідний міст через Дніпро”
Комунальники з “Дніпроавтомосту” кажуть, що численні замки створювали додаткове навантаження на міст і це заважало провести його обстеження перед капітальним ремонтом.
“Для того, чтобы институт проводит какие-то обследовния боле подробные, у них там динамические нагрузки и так далее, им они тоже мешали», – каже Валерій Хлопотько, директор КП “Дніпроавтоміст”.
Комунальники обіцяють зрізати усі замки й надалі, щоб не псувати естетичний вигляд мосту. Хоча звичайні городяни вважають замки скоріше прикрасою.
“Замки — очень хороший символ. Некоторым будет обидно, честное слово», – каже Юрій Жук, мешканець Дніпропетровска.
Сам Юрій, коли одружувався, теж їздив до цього мосту, але тоді такого красивого звичая ще не було. Проте подружнє життя від того гірше не стало — у них з дружиною троє дітей.
“Александре — 20 лет, учится в Клермон Фероне, в Париже, на архитектора, на третьем курсе. Максиму — 11 лет, в школе учится. И Марии — 7 месяцев было 11 числа», каже каже Юрій Жук, мешканець Дніпропетровска.
Наразі усі бажаючі можуть забрати свого замка на території комунального підприємства. Ольга обіцяє за своїм з’їздити. Хоча як його знайти серед 13 мішків не дуже розуміє.
[uppod video=https://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/01/21__Kurbatov_Zamki.mp4 poster=https://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/01/21__Kurbatov_Zamki.jpg type=site]
Автор: Олександр Курбатов
Камера: Андрій Лисенко