Бурий ведмідь – один із найбільших наземних хижаків у світі, занесений у Червону книгу. Ще кілька десятків років тому цей звір зустрічався на всій території Європи, у північній Африці, Китаї, Азії та Японії. Зараз його чисельність катастрофічно скорочується, а в деяких країнах популяцію бурих ведмедей мисливці знищили повністю. Європа схаменулася і заборонила полювання на цього звіра. Однак деяким українцям закон не писаний. Тільки за останні декілька років, з допомогою міжнародних організацій, захисники тварин врятували від смерті у неволі 9 ведмедів. Сподіваються, Маша з Павлограду буде десятою.
5-річна Маша живе у клітці півтора на півтора метри. Вона сидить на ланцюзі, а скільки разів на день їсть та що саме — невідомо. Так під Павлоградом у мисливському господарстві піклуються про червонокнижну буру ведмедицю:
Марина Болоховець — засновник притулку для тварин “Друг” каже : “Должно быть разрешение Министерства экологии на содержание животного. Это должен быть вольер минимум 30 кв.метров, а не клетка. С земляным полом, а не решеткой. И медведь должен общаться с себе подобными.”
Окрім цього, на Маші тренують мисливських собак, стверджує Марина Блоховець. Їх привозять у Павлоград із шести областей України. У господарстві є навіть прейскурант, в якому зазначено, що «оренда ведмедя для цькування мисливським собакою протягом години» коштує 50 грн.
Олена Русина — волонтер притулку для тварин “Друг”: “Женщина, которая с нами связалась, сказала, что общалась с охотниками. Они подтвердили, что производилось натравливание. но было два медведя. Один был ранен, искусан. И был волк. Когда мы приехали, был только один медведь.”
Охоронець у мисливському господарстві запевнив правозахисників тварин: ніхто Машу не кусає. Собаки бояться її, як вогню, і ближче, ніж на три метри до неї не підходять. Та перевірити, наскільки це правда — неможливо. А зрозуміти, як почувається, сидячи на ланцюзі представниця одного із найбільших і небезпечних наземних хижаків, тут ніхто не хоче. Коли ця інформація потрапила на око представникам міжнародної організації “Чотири лапи”, там жахнулися. Відразу ж звернулися до обласної екологічної інспекції.
Амір Халіл – голова представництва міжнародної організації «Чотири лапи»: “Ця інспекція повинна визачити, чи є факт порушення закону, чи є жорстокість, чи є в цього господарства ліцензія на утримання диких тварин. Якщо ні, воно має бути закрито і ведмідь має бути конфіскований. Уявіть собі: якщо я ведмідь, у мене на шиї ланцюг, тобто я можу ходити лише в одному напрямку.”
Зараз Амір Халіл найбільше хвилюється про те, щоб Маша не зникла, як ще один ведмідь з вовком. Загалом же, “Чотири лапи” налаштовані рішуче і готують позов до суду за фактом жорстокого поводження з ведмедицею в Павлограді. Правозахисники тварин, які взялися допомогти Маші, сподіваються, що вже зовсім скоро вона буде жити в нормальних умовах разом з іншими ведмедями у Національному природному парку Синевир, що в Ужгороді.
Автор – Юлія Мельниченко
Камера – Андрій Лисенко
[uppod video=https://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/02/25__Melqnik_medvedq.mp4 poster=https://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/02/25__Melqnik_medvedq.jpg type=site]