На пішохідній зоні проспекту Карла Маркса, затуляючи вітрини магазинів, опівдні скупчилось десь двадцять п`ять людей. Їх хвилює, як просувається розслідування вбивства Володимира Гончаренка.
«Законодавством передбачена таємність слідства, але громадскість має знати, як відбувається розслідування вбивства Володимира Гончаренка»,- говорить Павло Хазан, голова Дніпропетровського обласного осередку Партії Зелених.
«Хотелось бы услышать адекватный ответ на те вопросы, которые уже несколько месяцев тревожат общество — наших коллег, друзей, товарищей Гончаренко», — каже Наталія Кожина, керівник Дніпропетровської міської ГО «Рух за право громадян на екологічну безпеку».
Минуло 7 місяців розгляду взятої на контроль прокурора області Наталі Марчук справи про вбивство еколога — а результатів не видно. Колеги Володимира Гончаренка побоюються, що об`єктивність розслідування, може статися, буде сумнівною, бо майже впевнені: його смерть пов`язана з його діяльністю. На своїй останній прес-конференції вбитий еколог заявляв про те, що у Кривому Розі на одному з підприємств наявні 3 теплообмінники вагою 183 тонни, що містять шлами з ядохімікатами першого класу. Колеги Володимира, що не дозволили цьому факту самоплинно забутися, з цього приводу від держорганів задовільних відповідей не отримали.
«Ми вимагали незалежну експертизу, такої експертизи не було, тому ми не можемо із впевненістю сказати, що вони не були заражені. Так же само, як не можемо сказати, що були заражені», — зауважує Павло Хазан, голова Дніпропетровського обласного осередку Партії Зелених.
«Нет результатов проведенной экспертизы шлама, нет реальных проверок по этому делу. По фактам нарушений сотрудниками ГАИ, МЧС, ведь это были три огромнейшие металлоконструкции, которые возились по Кривому Рогу без разрешения несколько раз. По сути правоохранительные органы бездействовали, а потом прикрылись какими-то формальными отписками», — говорить Наталія Кожина, керівник Дніпропетровської міської ГО «Рух за право громадян на екологічну безпеку».
Усе це надихнуло людей вийти на вулицю, і стояти, поряд, але не під, згідно з рішенням суду, прокуратурою. Один єдиний прапор на акції — державний. Не розгортали навіть транспарантів. У компанії кількох міліціонерів, що вперто уникали об`єктиву камери, учасники акції без лозунгів просто були присутні.
У відповідь на зібрання в обласній прокуратурі погодились дати нам коментарі. Начальник одного з управлінь Роман Миколайович Пивоваров сказав нам, що справа під контролем керівництва, але, посилаючись на таємницю слідства, подробиці про її хід не розкрив.
«Опытными следователями УВД области проводится судебное расследование, выполняется указание прокуратуры области. Ход расследования постоянно на контроле областной прокуратуры. Проводятся соответствующие судебные экспертизы», — говорить Роман Пивоваров, начальник управління Дніпропетровської обласної прокуратури.
Тут були і Лариса Рева з Оксаною Томчук — родичі підозрюваного у пособництві у тероризмі Дмитра Реви, колеги Володимира Гончаренка і просто вже звичні і незмінні громадські діячі. А от родичів чи друзів Володимира Івановича не було. Справа про вбивство Гончаренка — турбує не тільки учасників цієї акції. Колеги Володимира Івановича говорять, за нею слідкують і європейські організації.
За сорок хвилин поблизу обласної прокуратури з учасників зібрання вже не було нікого.
Автор: Марія Алексевич
Камера: Володимир Позняк
[uppod video=https://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/03/22__03_Masha_Goncharenko.mp4 poster=https://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/03/22__03_Masha_Goncharenko.jpg type=site]