Тепер провідник уважно вивчає не лише квиток, а й придивляється до документу пасажира, який засвідчує його особу. І якщо на прізвищі у квитку та у посвідченні особи більше трьох розбіжностей або пасажир взагалі відмовляється надати свій документ — до потягу його не впустять.
Нова постанова Кабміну щодо іменних квитків пов’язана з поетапним переходом на електронні проїзні документи. Така практика вже давно працює у всіх європейських країнах. Окрім того, останнім часом українці все частіше користуються Інтернет-продажем квитків. Нові ж правила допоможуть запобігти випадкам їхнього незаконного перепродажу. І якщо ви активний користувач інтернет-послуг, купуючи квиток, будьте уважними:
“Обязательно вносить фамилию и имя того пассажира, который будет ехать. Если не будет внесена фамилия хозяина документа, его на поезд не посадят”, – зауважує Тамара Палаш. заступник начальника залізничного вокзалу.
Біля кас на вокзалі черги є, але не більше, ніж зазвичай. Касири зізнаються: працювати стало складніше. Тому звертаються до пасажирів з проханням полегшити життя і їм, і собі:
“Лучше приходить с документами или с листочком с написанной правильно фамилией, чтобы было быстро и правильно. И не было инцидентов при посадке”, – радить касир Юлія Клочко.
Самі ж пасажири у оцінці нововведення розділилися навпіл. Хтось радіє:
“Мне лично не мешает, я думаю. это правильно. Чтоб предотвратить спекуляции, особенно в летнее время, когда все на моря едут”, – каже Дмитро, пасажир.
А дехто відверто незадоволений:
“Конечно, немножко мешает, особенно если связан по работе с дорогой – часто меняются люди, которые едут. Я считаю, это необязательно. Тем более не всегда в поездкку надо брать паспорт, это такой документ – лишний раз его возить с собой нет смысла”, – вважає Олена, пасажир.
Не обов’язково мати при собі паспорт, кажуть працівники вокзалу. У потяг провідник повинен пропустити пасажира, якщо у нього на руках буде один із цього списку документів: закордонний чи дипломатичний паспорт, посвідчення моряка або члена екіпажу, водійське посвідчення, посвідчення особи на повернення в Україну, посвідченням біженця, карта мігранта, посвідка на постійне або тимчасове проживання, інше спеціальне посвідчення (наприклад, особи, яка потребує додаткового захисту або паспорт особи без громадянства).
І, дніпропетровці, не забувайте: ціна квитка залежить від того, у який день тижня ви плануєте свою поїздку. У вівторок та середу квитки будуть дешевше на 10 відсотків, у п’ятницю і неділю стільки ж переплатите. Тож, дотримуйтесь правил та подорожуйте із задоволенням.
Автор – Юлія Мельниченко
Камера – Володимир Позняк
[uppod video=# poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/04/11__02_Melqnik_zhd_kvitki.jpg type=site]