Підвал будинку на Качалова, 2 — не для романтичних натур. Щоб відчувати тверду опору потрібно стояти на цеглинах, труби без заглушок безперебійно сповіщають, як хтось змиє, а про те, що вода в баках унітазів є, розкаже струмок — маленький водоспад, що тече з каналізаційної труби.
“Все нечистоты, которые люди смывают в канализацию, сразу же текут в подвал, под фундамент наш, а под нашим домом проходит метро”, – розповідає Олександр Безродний, мешканець будинку № 2 на вул. Качалова.
Щоб із цим щось зробили мешканці звертаються, куди тільки можна вже десь два роки.
“Вот я писала заявление в 2011 году, чтоб нам сделали порядок. Ничего не делается. Обещают, но не делают. Когда будем порядок?”, – питається Людмила Шевченко, мешканка будинку № 2 на вул. Качалова.
“Я обращался в ЖЭК, исполком. к губернатору, вице-губернатору, на горячую линию. Приходят только отписки, что всё будет сделано”, – Олександр Безродний, мешканець будинку № 2 на вул. Качалова.
Гармонія того, що зсередини, з тим, що зовні — це про їхню каналізацію. Під вікнами жителів Качалова, 2 — люки, під люками — фекалії. Але мешканцю Олександру Безродному писали з Водоканалу, що їхні системи працюють справно.
“На момент обследования нарушений в работе канализационной сети не выявлено”, – читає відповідь Водоканалу Олександр Безродний.
Момент огляду — 10 січня цього року. Але на момент зйомки люк не оптимістично на половину повний. Про це з сюжету має дізнатися Галина Василівна, майстер сантехнічної служби кжепу “Центральний”. Вона розповіла, що КЖЕП звертався до Водоканалу і після останньої чистки каналізації настало покращення.
“Вроде бы сейчас канализация перестала забиваться, а то 2-3 раза в неделю мы чистили. Вытаскиваем оттуда очистки – не должны люди выбрасывать в канализацию это”, – говорить Галина Ляхова, майстер сантехнічної служби КЖЕПу “Центральний”.
Галина Василівна мала при собі папери з підписами начальника міського управління ЖКГ, що вирішать проблеми мешканців Качалова, 2, – гроші на нову трубу в підвал виділили на цей рік — 99 тисяч 900 грн. Але на питання, чи надійшли ці кошти на рахунок підприємства “Центральний”, Галина Ляхова не змогла відповісти, мовляв, тільки керівник може знати це.
За кілька років звертань мешканці задовольнитися можуть не папером, а новою трубою. Чи є вже виділені гроші, намагалися ми спитати у керівника КЖЕПу Людмили Голубєвої. Але, як нам сказали, жінка 70-ти років відправилась з офісу на аварію десь на Червоному Камені.
Відповідь ми почули телефоном від заступника голови райвиконкому Юрія Косолапа.
“Бюджетная комиссия горсовета по спискам распределяет деньги. Они идут на горжилуправление, горжилуправление передает на ЖЭК. Если б поступили на ЖЭК деньги, я б уже знал. Начальник ЖЭКа бы сообщил”, – каже телефоном заступник голови Ленінського райвиконкому Юрій Косолап.
Будуть у КЖЕПа гроші — буде і труба, коли — питання.
Автор – Марія Алексевич
Камера – Олександр Вернигоров
[uppod video=# poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/04/15__02_Masho_kakasho.jpg type=site]