22 Квітня 2013, 17:12

У військовій частині на Дніпропетровщині знімають кіно (ВИДЕО)

Друга серія кінокартини “На Дніпровських рубежах” побачить світ восени. За сценарієм, партизани нападають на автомобіль з німцями, які мають каральне завдання. Перша серія фільму була відзнята ще два роки тому і мала певний успіх. У зйомках взяли участь непрофесійні актори, але від цього не менш завзяті.

Костюми для фільму вони шиють самі, за фотографіями часів Великої Вітчизняної Війни. Збирають макети зброї та готуються для зйомок “Дніпровських рубежів”, другої серії.

Епізод, в якому партизани ламають каральні плани німців, знімався в одній з військових частин Дніпропетровська, автомобіль, що його повинні підірвати, позичили там же. За сценарієм, дії відбуваються на залізниці. Учасники знімальної групи кажуть, підривати по-справжньому не будуть – машину шкода та і ресурси потрібні великі, тому залучили піротехніку — багато шуму, пилу і диму. Все, що потрібно для кадру.

“У нас будет еще эпизод в Гвардейском завтра мы будем снимать. Это партизанский отряд, лес. И будем снимать еще концлагерь – был на территории Надеждовки, но это в мае”, – говорить Віктор Боняк, керівник клубу “Рубіж Дніпро”.

Хлопець на ім`я Олександр зізнається, його форма не зовсім відповідає дійсності того часу, проте, каже, намагався принаймні наблизитись до достовірності. Актор Сашко непрофесійний, тому на деякі речі, впевнений, можна закрити очі.

“Судя по тому, что мы все здесь разные, не могу подобрать сравнение, но это партизаны, очевидно. Форма гражданская, видно по ней. Есть, конечно, армейские элементы, но судя по всему, это неправильно. Мы должны быть по гражданке. Некоторые из нас антуражные совсем, некоторые нет. Но просто любители, мы этим занимаемся не профессионально, поэтому на некоторые вещи можно закрыть глаза”, – пояснює Олександр, учасник зйомок.

Зброю для зйомок підбирали з усією відповідальністю. Поки акторам роздавали патрони та інструкції, інші слухали історії, звісно, казали оповідачі, – реальні.

Знімати історичні фільми без відповідних консультантів, кажуть творці “Дніпровських рубежів”, частини другої, –  неможливо. Відтворене на екрані повинне максимально відповідати дійсності. Тому звернулися до Наталії Лутченко. Ця жінка, запевняють, краще за всіх знає хронологію подій, що розгорталися в часи війни на цій території, сучасному АНД районі Дніпропетровська.

“Поскольку я уже 5 лет работаю над этой темой, развиваю то, что написал писатель Владимир Дубовик в нескольких своих книгах, то я оказалась единственным человеком, кто изучил эту тему и поэтому я дала информацию, на базе которой писался сценарий к этому фильму”. – каже Наталія Лутченко, історик.

Прем’єра картини, кажуть творці, планується на вересень. Формат стрічки художньо-документальний. Художніми сценами намагаються оживити картину. А приурочать її вихід в світ до дня партизанського руху, або ж на 70-ту річницю звільнення Дніпропетровська від німецько – фашистських загарбників.

Автор – Анна Мандрикіна

Камера – Андрій Лисенко

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/04/22__11_Mandrykina_Filqm.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/04/22__11_Mandrykina_Filqm.jpg type=site]

Вибір редакції

Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз “Слуги народу” на вибори мера Києва

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз партії щодо визначення кандидатури в мери Києва.  до президента Володимира

31 Травень, 20:29
Бетмен у Філадельфії: на акції протесту в США помітили супергероя (відео)

На відео, яке з'явилось у мережі видно, як «Бетмен» холоднокровно йде крізь дим. Протестувальники зустріли його вигуками та оплесками. Людина

31 Травень, 19:31
Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49
На 28 дітей — 20 працівників. У П’ятихатському районі закрили школу (ВІДЕО)

На 28 учнів — 20 працівників школи. У П'ятихатському районі депутати Лихівської об'єднаної територіальної громади проголосували за ліквідацію школи у

29 Травень, 16:40