Лише після особистого звернення до прокурора міста постачання газу таки було відновлено. Представники комунального підприємства, на балансі якого значиться цей гуртожиток, причиною таких радикальних заходів називають великий борг. Мешканці ж зі свого боку запевняють що відключення здійснили безпідставно і такого боргу бути не повинно. Оксана, що мешкає у будинку разом з трьома дітьми, просто у розпачі — через відключення послуг відсутні умови елементарного комфорту.
“У нас отключили свет. Потом приехали подключили, когда люди стали жаловаться в прокуратуру. Подключили свет, сейчас газа нет. Даже поставить ведро, чтобы покупать детей элементарно нет.. некуда поставить. Трое детей маленьких — как нам быть?”- говорить Оксана, багатодітна мати.
Гуртожиток четвертий місяць знаходиться на балансі комунального підприємства Жилсервіс-5, тобто юридично ще належить місту, проте мешканці вже отримали можливість приватизувати свої кімнати і стати повноправними господарями. Директор Жилсервісу ситуацію з відключенням пояснює просто — накопичились великі борги.
“На сегодняшний день проплата этого дома составляет где-то процентов 30. Это касается не только света, а и газа, воды, и квартплаты”, – пояснює Дмитро Скорик, директор Жилсервис-5.
Звідки взявя такий борг — мешканці не розуміють. Деякі нарікають, що після оплати послуг отримували квитанції, які важко назвати фінансовим документом – на них стояв відбиток самонаборного штампу, який недорого можна придбати у магазині канцтоварів. Організатор збору коштів, що видавала подібні квитанції, пояснює свою ініціативу намаганням точно звітувати перед кожним платником. А індивідуальні банківські квитанції і не передбачалися.
“Была проплата одной квитанцией, общей квитанцией на людей. Списки людей туда входят”, – каже Оксана, мешканка гуртожитку, учасниця ініціативної групи.
І вже із загального списку видавалися квитанції місцевого формату. Мешканці гуртожитку побоюються, що таким чином їх можуть просто позбавити житла. Наприклад, сусідній будинок теж раніше був гуртожитком, проте його мешканців звідти виселили. І сценарій розвитку подій, за словами мешканців, був таким же: спочатку просто відключили усі комунальні комунікації і унеможливили проживання. Поки мешканці очікують відповіді прокуратури на їхню заяву, гуртожиток ризикує через борги залишитись ще й без води.
Автор – Сергій Філіпов
Камера – Андрій Лисенко
[uppod video=https://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/04/22__01_Filippov_Obshchaga_Kanopus2.mp4 poster=https://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/04/22__01_Filippov_Obshchaga_Kanopus2.jpg type=site]




