Забруднені радіацією землі після аварії на ЧАЕС очищуються, передає ТСН. За 27 років після чорнобильської катастрофи до 90% територій, що досі вважаються радіоактивно забрудненими, можуть використовуватись як чисті. Такі дані наводить Міністерство екології України після досліджень ґрунтів, води, молока та вибіркового медичного обстеження місцевих жителів – майже 50 тис. людей. Ідеться про населені пункти низки областей України, які належать до так званих “третьої” і “четвертої зони”. Водночас в уряді запевняють, що ніяких ініціатив зі скасування пільг цим територіям у Кабміні наразі немає. Втім, у Міністерстві соціальної політики не відкидають, що місцеві влади можуть самостійно позбуватися статусів радіоактивно забруднених, щоб створити привабливі умов для інвесторів, аби ті знали, що вкладають гроші в чисті території.





