Безцінний досвід — ось головна мета конференції, підкреслюють усі її учасники. Дніпропетровщина має більший потенціал, ніж деякі регіони Європи, наголосив генеральний секретар Асамблеї європейських регіонів, тому ми дуже зацікавлені у обміні навичками.
“Я здесь уже не первый раз, был здесь и в прошлом году, во время инвестиционной волны, и на презентации Вице-премера Вилкула. И конечно, мне кажется очень удачной идеей организация нашей встречи именно в Днепропетровске. Как отмечают все делегаты, у вас большой потенциал, например, ваш передовой опыт в ракетостроении был бы очень полезен европейским регионам”, – сказав Паскаль Гьорген, генеральний секретар АЄР.
“Главная задача, которую я перед собой ставил, – расширение портфеля ивестиций. Мы готовы сотрудничать с нашими коллегами и в добывающей промышленности, и в металлургической, и машиностроении. Днепропетровск – центр ракетостроения, точного машиностроения. Мы готовы сотрудничать”, – наголосив губенатор Дніпропетровщини Дмитро Колєсников.
Європейська сторона висловила свою впевненість у підписанні в листопаді у Вільнюсі договору про Асоціацію з Україною. Та це поки що тільки вербальні домовленості. Чи дотримаються свого слова у Європі, буде видно восени. А от стосовно реальних дій, у перший день конференції Олександр Вілкул з Паскалем Гьоргеном підписали договір про створення координаційної ради між нашим урядом та АЄР.
“Заниматься этим будет министество регионального развития. Для имплементации лучших европейских практик в работу регионов Украины. Это инвестиционный климат, электронное правительство, культурные, образовательные, проекты в здравоохранении”, – сказав Олександр Вілкул, віце-прем`єр-міністр України.
І поки Олександр Вілкул з генеральним секретарем обговорювали ситуацію в цілому, ми поцікавились у інших делегатів, якою вони бачать нашу країну та що конкретного вони нам можуть запропонувати.
“Україна – молода країна, вам, дійсно, є над чим працювати, включаючи демократію. Також ми знаємо, що Україна хоче стати членом ЄС. А для цього потрібно багато зробити. Я не можу чогось запропонувати і вважаю, це слово тут не дуже доречне. Я б сказав – “співпраця”. Країни повинні бути дуже обережні в стосунках. Український люд дуже важливий для нас, бо, звісно ж , ви – частина Європи”, – відповів Стенеарі Нільсон, делегат зі Швеції.
“Ми з вами маємо взаємовиключні проблеми. Велика проблема Європи, це те що понад 6 мільйонів підлітків бросили школу, великий рівень безробіття, а як відомо, щоб отримати гарну роботу, потрібно мати освіту. У вас же навпаки – велика кількість людей з вищою освітою не можуть знайти роботу, тож вони змущені виїжджати за кордон. Я вважаю, у цій ситуації важливо знайти золоту середину, якої можна досягти шляхом перемовин, тож я наголошую на співпраці”, – говорить Єні Маркеліа, делегат зі Швеції.
“До цього я вже був в Україні тричі: двічі у Києві та 1 раз в Одесі. Мені дуже подобається, ви такі гостинні, дуже легко йдете на контакт. Це велика країна, із різною природою, але особливо мені подобається архітектура, вона унікальна, я зупинявся біля фасадів майже кожного будинку, щоб роздивитись його”, – каже Магнус Бенксон, делегат зі Швеції.
Автор – Олена Литвиненко
Камера – Володимир Позняк
[uppod video=https://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/04/26__01_Lena_asambleja.mp4 poster=https://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/04/26__01_Lena_asambleja.jpg type=site]