У Дніпродзержинську під час прогулянки з батьками у відкритий каналізаційний люк впав дворічний хлопчик. За лічені секунди стічні води понесли малюка в глибину колектора. Пошукові роботи тривали майже добу, рятувальники, на жаль, знайшли дитину метрвою.
Лихо у родину Кравченків прийшло у неділю ввечері. Тоді батько гуляв із дворічним сином. Малюк бігав по галявині із густою травою, вона й приховала від людського ока відкритий каналізаційний люк.
“Она, как ряска, и люка не видно. Там 4-х метровая глубина. Вон можете пойти глянуть. Там большого человека смоет, не маленького! Нырнул. Я сразу же за ним, но словить я его не успел”, – говорить Олександр Кравченко, батько загиблого хлопчика.
“Ну вот этот люк, который…Це вже затоптали траву. Куди моя дитиночка пірнула золота. Господі, моя ти ненько”, – каже Ганна Берун, бабця хлопчика.
Менше ніж за десять хвилин після трагедії на місці подій вже працювали рятувальні підрозділи.
“Были уточнены естественно схемы самой канализации. Надо сказать, что диаметр её составляет порядка 50 сантиментров. Поэтому провести какие-то работы, с точки зрения, чтоб туда пролезть человеку, ну просто невозможно”, – коментує Владислав Шевченко, заст. керівника ДСНС в Дніпропетровській області.
Вранці наступного дня до місця подій привезли так званий відеоробот. Складна техніка метр за метром почала обстежувати каналізіційний колектор. Тим часом обурені подією мешканці твердять: це не перший випадок, коли у відкриті через недбалість комунальників люки, потрапляють діти. Минулої осені лише дивом за дуже схожих обставин не загинула школярка.
“Ну хорошо, что у неё за спиной был рюкзак, она зацепилась и ребёнок жив остался”, – говорять місцеві.
Та минулорічна історія комунальників нічому не навчила.
“Я тысячу раз звонил туда. Ребята что вы делаете, там будет беда! Вот же ж это один люк, а вот второй. – И все они открыты? – И все они не открыты, они завалены!”, – обурюється Іван Олексійович, мешканець Дніпродзержинська.
Мер міста виправдовується: проблема розкрадання люків загальнонаціональна. Лише за останній рік у Дніпродзержинську викрали понад 2500 люків.
“Воруют – мы их ставим на место – люки, но без конца это ж не может быть. У нас никогда не хватит на это денег” , – каже мер.
Вже доведено: кришку люка, в який потрапив дворічний Олексій, викрали ще зимою.
“Осмотр места происшествия показал, что люк отсутствовал длительное время”, – стверджують міліціонери.
Тим часом очільник міста запевняє: родина хлопчика не залишиться з бідою на самоті.
“Мы сегодня всю ночь занимались поиском этого ребёнка. Будем продолжать заниматься. Мы окажем полное содействие и помощь семье, всем родственникам. Мы никогда в беде не оставим”, – обіцяє Олександр Сафронов, мер Дніпродзержинська.
Ретельно розслідуючи обставини подій, правоохоронці вже знайшли винних й відкрили кримінальне впровадження.
“По факту халатности, повлекшей тяжкие последствия, в отношении должностных лиц комунального предприятия “Горводоканал” начато уголовное расследование”, – говорить Віталій Гусятніченко, 1-ий заст. керівника Дніпродзержинського МУ міліції.
Санкція цієї статті передбачає для винних до п`яти років ув`язнення.
Автор – Артур Терещенко
Камера – Олександр Самсонов
[uppod video=https://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/04/29__01_Artur_malqchik_upal_v_lyuk.mp4 poster=https://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/04/29__01_Artur_malqchik_upal_v_lyuk.jpg type=site]





