21 Травня 2013, 17:05

Тонування скла та використання відеореєстраторів — вимога законодавства чи його порушення (ВИДЕО)

Наступні дві проблеми, за вирішення яких взялися у Верховній Раді, — тонування скла машин та використання відеореєстраторів. Щодо першого юристи запевняють: нічого нового не відбудеться. Нормативи затемнення скла в Україні існують давно.

“Что касается лобового, ветрового, стекла автомобиля — это светопропускная способность 75%, что касается передних боковых стекол — это светопропускная способность 70%. Замечу, что задние боковые и заднее стекло автомобиля ограничений не содержат. Единственное что — пленка не должна быть зеркальноотражающей”, – говорить Артем Федорченко, адвокат.

За порушення — штраф: від 340 до 425 грн. Зараз стягнення хочуть збільшити майже у 1,5 рази. Максимально — до 680 гривень. Тож готуйтеся до перевірок та зауважте.

“Водитель должен помнить, что если проверяется степень тонировки его автомобиля, то техническое устройство, которым проверяют степень тонировки автомобиля, оно должно быть сертифицировано. Должен быть сертификат проверки этого устройства, который проводится каждый год”, – зауважує  Артем Федорченко.

Якщо сертифікат старший, можете оскаржувати результати перевірки. Що ж стосується відеореєстраторів, все складніше. Із різницею майже у два тижні на ознайомлення депутатам були надані два законопроекти: 2940 і 2965. Перший забороняє використовувати відеореєстратори, другий — зобов’язує. Обидва, кажуть знавці закону, мають безліч недопрацювань.

“Законопроект, который зарегистрирован под номером 2940, подразумевает ответственность за незаконное визуально наблюдение за лицом. Автор законопроекта ссылается на то, что этот законопроект направлен только лишь на борьбу с превышением только каких-то возможных полномочий про оперативно-розыскной деятельности, соответственно, правоохранительными органами”, – каже адвокат.

Утім текст цього нюансу не уточнює, тож норма розповсюджуватиметься на усіх. До того ж, не враховується ведення спостереження за людьми, наприклад, вуличними камерами. Теж, виходить, “незаконне стеження”. Тепер про законопроект № 2965.

“В данном случае предалагется дополнить норму. Кодекс об административных правонарушениях ответственностью за использование, эксплуатацию автомобиля без включенного регистратора”, – уточнює Артем Федорченко.

Але ж не уточнюється, що таке відеореєстратор і де йому, у включеному стані, варто знаходитись. Його ж можна і в бардачку увімкненим возити! Тож, скоріше за все, хвилюватися поки що, не варто. І ховати відеореєстратори — також. До того ж самі водії — за їх використання.

“Конечно, хочу, чтобы их все-таки действительно ввели как обязательные. Ну, если нужно будет, то, конечно, поставлю в машину. Хотя я об этом давным-давно думаю. Разные ситуации бывают, когда я не вижу, например. Стоит машина, кто-то неаккуратно выехал, поцарапал. А кто это сделал — уже не найдешь крайнего”, – каже водійка Вероніка.

“Пусть себе стоит, наблюдает. Мало ли… Пешеход перебежал не в том месте, где-то какая-то ситуация напряженная…Как бы это всегда твоя страховка”, – каже водій Сергій.

Автор – Дар`я Коляда

Камера – Дмитро Большак

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/05/21__04_Dasha_avtoizmenenija.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/05/21__04_Dasha_avtoizmenenija.jpg type=site]

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 10 липня. Дніпро і область (ВІДЕО)

09 Липень, 19:20
Країни на карантині — чи планують дніпряни відпочинок за кордоном? (ВІДЕО)

Попри пандемію коронавірусу, 23 країни світу наразі відкриті для українських мандрівників. Водночас в'їзд на територію Європейського союзу поки що обмежений.

09 Липень, 17:59
На Дніпропетровщині почнуть ремонтувати дорогу національного значення Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя

На Дніпропетровщині почнуть ремонтувати дорогу національного значення Н-23 Кропивницький - Кривий Ріг - Запоріжжя, вже укладено договір.

09 Липень, 10:03
Олімпійський центр планують відкрити у Дніпрі до кінця 2020 року (КОМЕНТАР)

Один із найстаріших стадіонів нашого міста, “Трудові резерви”, довго був занедбаний. Лише влітку 17-го року тут відкрили нові футбольні й

08 Липень, 22:18
Вантажівка з тротуарною плиткою провалилася на проспекті Яворницького в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Вантажівка з тротуарною плиткою провалилася у центрі Дніпра. Інцидент стався на перехресті проспекту Яворницького та вулиці Жуковського. На цьому місці

08 Липень, 19:38
Інспекція дніпровських маршруток – транспорт у неналежному стані знімають з роботи (ВІДЕО)

Проект “Смерть маршруткам” у Дніпрі продовжується. Інспекція міського департаменту транспорту проводить перевірки маршрутних автобусів. Перевіряють санітарний і технічний стан маршруток.

08 Липень, 17:43
Команда Дніпропетровщини – третя в змаганнях сільських голів і старост

08 Липень, 14:54
Нові температурні рекорди були встановлені у Дніпрі 5-7 липня

Начальник Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології Василь Гринчак розповів, що Дніпро 3 дні поспіль бив температурні рекорди - перекривалися показники

08 Липень, 14:41