21 мая 2013, 17:05

Тонування скла та використання відеореєстраторів — вимога законодавства чи його порушення (ВИДЕО)

Наступні дві проблеми, за вирішення яких взялися у Верховній Раді, — тонування скла машин та використання відеореєстраторів. Щодо першого юристи запевняють: нічого нового не відбудеться. Нормативи затемнення скла в Україні існують давно.

«Что касается лобового, ветрового, стекла автомобиля — это светопропускная способность 75%, что касается передних боковых стекол — это светопропускная способность 70%. Замечу, что задние боковые и заднее стекло автомобиля ограничений не содержат. Единственное что — пленка не должна быть зеркальноотражающей», — говорить Артем Федорченко, адвокат.

За порушення — штраф: від 340 до 425 грн. Зараз стягнення хочуть збільшити майже у 1,5 рази. Максимально — до 680 гривень. Тож готуйтеся до перевірок та зауважте.

«Водитель должен помнить, что если проверяется степень тонировки его автомобиля, то техническое устройство, которым проверяют степень тонировки автомобиля, оно должно быть сертифицировано. Должен быть сертификат проверки этого устройства, который проводится каждый год», — зауважує  Артем Федорченко.

Якщо сертифікат старший, можете оскаржувати результати перевірки. Що ж стосується відеореєстраторів, все складніше. Із різницею майже у два тижні на ознайомлення депутатам були надані два законопроекти: 2940 і 2965. Перший забороняє використовувати відеореєстратори, другий — зобов’язує. Обидва, кажуть знавці закону, мають безліч недопрацювань.

«Законопроект, который зарегистрирован под номером 2940, подразумевает ответственность за незаконное визуально наблюдение за лицом. Автор законопроекта ссылается на то, что этот законопроект направлен только лишь на борьбу с превышением только каких-то возможных полномочий про оперативно-розыскной деятельности, соответственно, правоохранительными органами», — каже адвокат.

Утім текст цього нюансу не уточнює, тож норма розповсюджуватиметься на усіх. До того ж, не враховується ведення спостереження за людьми, наприклад, вуличними камерами. Теж, виходить, “незаконне стеження”. Тепер про законопроект № 2965.

«В данном случае предалагется дополнить норму. Кодекс об административных правонарушениях ответственностью за использование, эксплуатацию автомобиля без включенного регистратора», — уточнює Артем Федорченко.

Але ж не уточнюється, що таке відеореєстратор і де йому, у включеному стані, варто знаходитись. Його ж можна і в бардачку увімкненим возити! Тож, скоріше за все, хвилюватися поки що, не варто. І ховати відеореєстратори — також. До того ж самі водії — за їх використання.

«Конечно, хочу, чтобы их все-таки действительно ввели как обязательные. Ну, если нужно будет, то, конечно, поставлю в машину. Хотя я об этом давным-давно думаю. Разные ситуации бывают, когда я не вижу, например. Стоит машина, кто-то неаккуратно выехал, поцарапал. А кто это сделал — уже не найдешь крайнего», — каже водійка Вероніка.

«Пусть себе стоит, наблюдает. Мало ли… Пешеход перебежал не в том месте, где-то какая-то ситуация напряженная…Как бы это всегда твоя страховка», — каже водій Сергій.

Автор — Дар`я Коляда

Камера — Дмитро Большак

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/05/21__04_Dasha_avtoizmenenija.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/05/21__04_Dasha_avtoizmenenija.jpg type=site]

Вибір редакції

Масовий спалах коронавірусу в Першотравенську: в місті обмежать в’їзд-виїзд з 9 ранку 8 квітня (коментар)

У Дніпропетровській області виявили 15 нових випадків зараження коронавірусом. Усі випадки зафіксували у  місті Першотравенськ ( 29 тисяч населення), де

07 Апрель, 21:54
Рішення про обмеження в’їзду може прийняти лише центральна влада, — Святослав Олійник (коментар)

"Приймати рішення про обмеження в’їзду , або перекриття населеного пункту може лише центральна влада шляхом військового чи надзвичайного стану. І

07 Апрель, 21:02
8 квітня — день «Намалюй пташку» Прогноз погоди від синоптика Еда (ВІДЕО)

Усім привіт! З вами Едуард Парнет і мій друг Пан Прогноз. Якщо погодна картина вам не сподобається, то це він

07 Апрель, 18:12
Благовіщення під час карантину: «9 канал» провів незалежний рейд по церквах міста (ВІДЕО)

Благовіщення Пресвятої Богородиці  - важливе свято для православних. За легендою, в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марії про майбутнє

07 Апрель, 18:03
КП «Дніпроводоканал» закликає мешканців своєчасно оплатити рахунки за воду

На сайті підприємства зазначається, що мережа водопроводу та каналізації є критично важливою інфраструктурою, відіграє одну із ключових ролей в охороні

07 Апрель, 13:46
Ситуація із коронавірусом на Дніпропетровщині: актуальні дані

  Інфекцію COVID-19 знайшли у 12 нових заражених в Дніпропетровській області. Захворіли жителі Дніпра, Першотравенська, а також Синельниківського району.  

07 Апрель, 13:28
Проєкт «Шкільний офіцер поліції» у Дніпрі продовжує працювати онлайн (КОМЕНТАР)

Ініціатива «Шкільний офіцер поліції» існує вже 2 роки. Проект запустили, як пілотний. Дніпро – одне з перших міст, в яких

06 Апрель, 19:38
65 наметів на 130 місць. У Царичанському районі розгорнули наметове містечко для обсервації (ВІДЕО)

Серед поля, поміж населеними пунктами Царичанського району Дніпропетровської області тепер розміщується наметове містечко для обсервації. Воно може допомогти, якщо, наприклад,

06 Апрель, 17:47