З початку навчального року у Дніпрі не подовжили трудові контракти з 17 директорами шкіл. У департаменті гуманітарної політики переконані: екс-керівники навчальних закладів не справлялися зі своїми обов`язками. І додають, що посадові зміни продовжаться. Тим часом екс-директори шкіл, які вважають втрату посади необґрунтованою, готові відстоювати свою правду у суді.
Олена Шульган уже вдруге бореться за свою посаду директорки школи №16 через суд. За її словами, вперше її звільнили через активну діяльність у роботі школи. Пані Олена зазначає: на початку минулого навчального року вона обурилася неналежним ремонтом в школі, на який Кіровська районна рада виділила кошти.
Олена Шульган – екс-директорка школи №16: “Эти деньги за все лето не были освоены. Были поставлены два окна. Сумма, естественно, была завышена на них. Не было сделано никаких откосов. Окна были однокамерные. Меня это возмутило. Я обратилась сначала в исполком. В районный отдел образования. Не получив там ответа, я пошла в департамент гуманитарной политики. Туда же приехал председатель исполкома, где мне было заявлено, что я буду уволена”.
У лютому 2017 року її справді звільнили за статтею «Невідповідність займаній посаді». Через суд вона поновилась, але ненадовго. У серпні контракт з департаментом гуманітарної політики закінчився, але роботодавець його не подовжив.
Олена Шульган – екс-директорка школи №16: “В 5 часов вечера я прихожу на совещание. И уже выйдя из него, меня просят зайти в отдел кадров. Там мне показывают трудовую книгу и журнал, где я должна расписаться в её получении. Я сказала, что ничего подписывать не буду. Нет приказа”.
З ким подовжувати чи не подовжувати контракт – вирішує спеціальна комісія, зазначають у міській раді. До неї входять представники департаменту гуманітарної політики та члени батьківської ради при міському голові.
Олександр Шикуленко — заступник міського голови: “Критерії — це успішність школи, загальний стан школи, відсутність скарг, кваліфікація педагогічного персоналу. Всі критерії, які необхідно, тобто те, що написано у контракті директора”.
Наразі Олена Шульган знову подала до суду. А її колега Олена Чемелюх із 110 школи – лише готується. У департаменті на неї зібрали стос паперу із скаргами батьків та звітом комісії. Зокрема, йдеться про низьку успішність, зловживання посадовими обов`язками, про незадовільні результати ЗНО та фінансові питання.
Олександр Шикуленко — заступник міського голови: “Збір благодійних внесків у вигляді готівкових коштів проводить безпосередньо завгосп школи Ведмідь В. О. під контролем директора школи Чемелюх. Що прямо заборонено чинним законодавством у сфері освіти. Також, за отриманою інформацією, директор особисто відвідує батьківські збори класу з метою підвищення активності батьків щодо поповнення фонду школи для вирішення так званих “потреб”.
Деякі батьки школи №110 не згодні із неподовженням контракту також, тому звертаються до департаменту з відкритим листом
Ольга Стародубець членкиня батьківського комітету 2 класу: “Наша вимога дуже коротенька: поверніть директора додому”.
Олена Чемелюх – екс-директорка школи №110: “За 13 років своєї роботи не було жодних скарг щодо збору грошей. У мене дві котельні: одна котельня в школі, інша в дитсадочку. Остання зламалася в травні. І нам вдалося, завдяки батькам, підняти цю котельню та запустити”.
У міській раді наголошують: ротація керівників навчальних закладів триває, адже не всі райони ще перевірили. Конкурс для нових директорів проведуть у липні 2018 року, а доки обв’язки директора лягли на плечі завучів.
Автори – Георгій Марков, Евеліна Михайленко
Камера – Олександр Вернигоров, Максим Бодриченко