20 ноября 2017, 18:52

Вона повернулась! В музеї імені Д.І. Яворницького показали “губернаторську” мумію (ВІДЕО)

Усе, що відомо про “губернаторську” мумію: це  жінка-єгиптянка, експонат досить давній, а ще — в нього немає ніг. Бальзамоване тіло пані з Єгипту — один із перших експонатів історичного музею. Тепер вона зустрічає одразу біля входу.

Катерина Грищенко, старша наукова співробітниця Дніпропетровського історичного музею: «Мумія (це той труп, який одразу привертає увагу) лежить тут справді досить недавно, останній раз ми її демонстрували у 2004 році, проте насправді вона є одним із перших експонатів нашого музею, адже у місті проживає з 1849 року. Вона досить стара —  це жінка. Все».

Із фонду історичного музею імені Дмитра Яворницького мумію дістали для виставки давньоєгипетської та античної колекції. Всього представили близько двох сотень експонатів. Античних памяток у зібранні більше. Серед них — посуд, статуетки, скульптури та прикраси.

Катерина Грищенко, старша наукова співробітниця Дніпропетровського історичного музею: «Мені, наприклад, дуже подобається червона тарілочка з відбитком таким долоні. Вона настільки мякесенька, вона настільки гладка… Хоча дуже проста. Отак на неї подивишся — ну таріль і таріль. Боже, та не бачили ми тих античних таріль. А не бачили. Вона, ну дуже чарівна».

Олександра Мурадова, завідувачка відділом науково-просвітницької роботи історичного музею: «Логічно, розповідаючи про Єгипет та античність, переплітати ці дві теми. Розквіт їх відбувався практично водночас. Вони були тісно повязані, поєднані між собою».

Більша частина речей — з приватних колекцій. Але дещо музей отримав під час розкопок. А кілька памяток — дарунки пересічних дніпрян.

Тетяна Кудрицька, авторка виставки: «Антична колекція — це дуже багато подарунків різноманітних, простими людьми, які в свій час мали можливість придбати ці експонати. Ми будемо раді, коли нам іще щось принесуть, по єгипетській тематиці, по грецькій тематиці».

Виставка «Давньоєгипетська та антична колекції з фондів Дніпропетровського національного історичного музею імені Яворницького» триватиме до березня 18 року.

Вибір редакції

Сильні жінки та їхні історії: проект «Я зможу!» завітає у Дніпро (КОМЕНТАР)

Об'єднатися, обмінятися досвідом, надихнутись та створити культуру сестринства в Україні – основні задачі проекту «Сильні жінки «Я зможу!»» Це –

11 Октябрь, 20:29
Мандрують Україною на автобусі та розповідають про асоціацію з ЄС. Активісти проекту “ЄврОбус” зупинилися в Дніпрі (ВІДЕО)

Їх — десятеро. Вони мандрують Україною на автобусі та популяризують європейські цінності. Активісти “ЕврОбусу” зупинилися в нашому місті. І не

11 Октябрь, 18:06
Прогноз погоди на вихідні, 12 та 13 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Октябрь, 17:42
Козацькому роду нема переводу: як четвертокласники Дніпра отаманській доблесті навчалися (ВІДЕО)

Козацькому роду нема переводу: історичний музей імені Яворницького організував інтелектуальний батл між учнями четвертих класів. У заході взяли участь 2

11 Октябрь, 17:39
Майбутні правоохоронці склали присягу працівника Нацполіції (ВІДЕО)

Склали присягу виконувати свої службові обов'язки працівника Нацполіції майже півтисячі курсантів-першокурсників. До дня козацтва, 11 жовтня, на Алеї Слави зробили

11 Октябрь, 17:32
Першу в Україні «кризову кімнату» для дітей, потерпілих від насильства, відкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Щоб уникнути психологічних травм дитини під час допиту, у нашому місті створили кризову кімнату для дітей - свідків або жертв

10 Октябрь, 17:07
Прогноз погоди на 11 жовтня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

10 Октябрь, 17:02
“З піни морської” — як сучасне мистецтво повязано зі стихією води (ВІДЕО)

“З піни морської” - таку назву має перфоманс, який пройде 13 жовтня в історичному музеї. Режисерка спектаклю наголошує: мала на

10 Октябрь, 17:00