[uppod video=https://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2017/11/23__06_SYuZh_Samojlenko_KqyuARGid.mp4 poster=https://9-channel.com/wp-content/uploads/2017/11/23__06_SYuZh_Samojlenko_KqyuARGid.jpg type=site]
У Дніпрі презентували QR-гід по старовинним будівлям міста, спроектованим німецькими архітекторами в 19 та 20 сторіччях. Тепер за допомогою смартфону легко дізнатися більше про історію створення та функціонування 16 споруд, від моменту закладення фундаменту до сьогодення. QR-гід створили за ініціативою Генерального консульства Німеччини в Україні та за сприяння місцевої влади.
Історія старовинних будівель Дніпра стала ближчою. Тепер легко дізнатися більше про 16 споруд, які спроектували німецькі архітектори в минулому та позаминулому століттях. Для цього потрібен тільки смартфон.
Михайло Дьомшин, співавтор QR-гіду (проект MOREINFO): “Для этого нужен обычный телефон. Здесь на примере Айфона мы заходим в камеру, направляем на сам QR-код, сразу же появляется вверху ссылочка, и здесь мы переходим на страницу нашего ресурса, который называется MOREINFO UA и выбираем уже непосредственно тот язык, на котором нам удобнее читать».
У програмі шість мов — українська, російська, англійська, німецька, французька та китайська. Розробники пояснюють: одразу прагнули зробити інформацію доступною туристам-іноземцям. Щоб інтерактивний екскурсовод був не лише цікавим, а й корисним — до співпраці залучили істориків. Дослідники переконані: будинки у свій час стали не просто естетично привабливими спорудами, а й знаковими. Прикладом цього є будинок Рикмана на вулиці Троїцькій.
Валентин Старостін, історик, “Агенство розвитку Дніпра”: “В добу індустріалізації вважається першим триповерховим будинком, який було споруджено вже в нові часи”.
Автор проекту цього будинку — Фердинанд Годен, який в середині 1880-х виграв конкурс на посаду головного архітектора Дніпра, а його споруди стали прикладом для наслідування.
Валентин Старостін, історик, “Агенство розвитку Дніпра”: “У 1892 році він виконав проект саме цього будинку — будинку Рикмана, який, до речі, користувався такою популярністю, що у нас в місті є об’єкти, скопійовані з цього будинку в другій половині 1910-х років, за 20 років після його побудови”.
QR-гід презентували в рамках “Тижнів Німеччини в Україні”.