“Хай буде світло”, – вимовив електрик та перерізав всі дроти. Як не прикро, але цей жарт вже десять років є дійсністю для одного з дніпровських будинків. Перший під’їзд багатоповерхівки номер 22 на вулиці Терещенківській — потонув у темряві. Освітлення квартир в порядку, однак сходинки та вхідні двері важко розрізнити навіть удень. Чому люди травмуються в горе-під’їзді та як реагують на це комунальники — дізнавалась Юлія Бублик.
Юлія Бублик, журналістка: “Ні, ми не забули зняти кришку з об’єктиву — просто в цьому під’їзді будинку №22 по вулиці Терещенківській дуже темно”.
Світло на всіх поверхах тут відсутнє вже багато років. І справа не в перегорілих лампочках – проблема в самій мережі. Рік у рік її начебто ремонтують комунальники, але такого ремонту вистачає на кілька місяців.
Алла Чекасіна, мешканка темного під’їзду: “Почему-то в соседних подъездах есть свет, а у нас эта тяжба длится 10 лет. Очень рано ухожу, по специфике своей работы, очень поздно прихожу — невозможно попасть ключиком в двери”.
Зі своєю проблемою мешканці першого під’їзду зверталися всюди — ніхто не допоміг. Лише на початку 2017-го відгукнулися журналісти. Представникам ЗМІ вдалося вплинути на відповідні служби — світло ненадовго повернулося до будинку.
Алла Чекасіна, мешканка темного під’їзду: “Свет проработал до лета. Вот в августе, 21 числа, света не стало”.
Алла Лучинська, мешканка темного під’їзду: “У нас выбивает там автомат. Приезжают когда из горсети и этот автомат включают, тогда работает ночь-две — и всё!”
Чому вибиває автомат мешканці не знають. Усі лічильники під’їзду знаходяться за броньованими дверима, доступ до яких мають лише комунальники. На звернення мешканців останні не реагують. Щоб домогтися позапланового візиту служби, треба одразу телефонувати її столичному керівницву.
Раїса Чередниченко, мешканка темного під’їзду: “Не дай бог что-то там выбьет в квартире — сутки-двое-трое можешь сидеть, ждать пока приедут. И звонить надо аж в Киев”.
Алла Чекасіна, мешканка темного під’їзду: “Проблема в том, что ЖЭК говорит, что должна ремонтировать горсеть, а горсеть говорит, что должен ремонтировать ЖЭК – они не принимают заявки”.
І поки кожна квартира щомісяця сплачує від 5 до 13 гривень за освітлення під’їзду, люди похилого віку падають на темних сходах.
Алла Чекасіна, мешканка темного під’їзду: “У меня мама. Когда она выходила, здесь у нас меняли окошечки вот недавно — буквально в субботу-воскресенье — и выставили доски, поэтому она вот не видела — у нее катаракта — наступила и упала. Я ее поднимала. У нее растяжение”.
Мешканці кажуть: заходити до під’їзду вже десять років елементарно страшно.
Ганна Федорівна, мешканка темного під’їзду: “Иногда открывают незваным гостям, у нас бывает, подъезд. И небезопасно зайти. Я тоже иногда поздно выхожу, животных кормлю, уже рано темнеет ведь. И у нас даже может кто-то лежать там внизу”.
Як довго ще боятися людям — невідомо. “9 канал” направив запити до відповідних комунальних служб, тепер чекаємо на їхні пояснення. Моніторинг ситуації триває.
Автор – Юлія Бублик
Камера – Тарас Іванов