2017 рік минає. Виконавчі апарати області та міста підбивають підсумки своєї роботи. Верховна рада приймає бюджет на наступний рік, українці планують новорічні канікули. Президент готує до запису традиційний виступ. “9 канал” також підбиває підсумки року…
2017 був багатий на події. Євробачення, століття Лютневої та Жовтневої революцій, безвізовий режим із Європейським союзом. А із свіжого — повернення полонених із ДНР та ЛНР, скандал з Новим мостом у Дніпрі та відміною маршруток. Огляд головних подій на теренах Дніпропетровщини та України в цілому підготувала Аліна Елєвтєрова.
Січень 2017 розпочався із хвилі 22 пуш-ап челенджу. Військові та поліцейські з усієї країни віджималися в підтримку солдат, які страждають від посттравматичного синдрому.
Перший в Україні музей АТО, який знаходиться у Дніпрі, на початку 2017 року відкрив нову експозицію. У залах – відстріляні гільзи, шеврони, прошиті кулями куртки. Як постійне нагадування про ситуацію на сході країни. І перша панорамна стрічка про подвиг волонтерів, подивитись яку можна тільки в залі.
24 лютого у центрі Дніпра сталась смертельна ДТП, в результаті якої загинув політтехнолог Сергій Лященко. Обвинувачений — Олексій Цаценко. Рішення по справі до кінця 2017 так і не винесли — наступне засідання має відбутись вже у 2018 році.
За кілька днів із робочим візитом на Дніпропетровщину завітав президент України Петро Порошенко. Гарант відкрив неонатальний корпус обласної дитячої клінічної лікарні на Космічній. За 2017 рік верховний головнокомандуючий в область приїздив двічі.
5 березня міська влада почала ремонтувати Новий міст. Закінчити роботи з його відновлення планували до січня 2018, але у процесі стало зрозуміло, шо строки доведеться переглядати. На останній прес-конференції року, що минає, Борис Філатов назвав нову дату завершення ремонту — вересень 18.
У квітні дніпровські активісти відновили одвічну боротьбу з незаконними парковками. Активне протистояння почалось із майданчика біля вокзалу — громадськість спромоглась, аби його зробили безкоштовним.
Після цього випадку міська рада передала парковки іноземному інвестору та скрізь установила паркомати.
Травень був багатий на події світового масштабу. У Києві з 7 по 13 травня пройшов пісенний конкурс “Євробачення 2017”. Україну представляв гурт O.Torvald, їхній соліст родом з Полтави. Переміг на конкурсі виконавець із Португалії — Сальвадор Собрал.
Ще одна важлива подія – 17 травня у Страсбурзі президент Європарламенту Антоніо Таяні та голова Ради ЄС підписали угоду про безвізовий режим з Україною. Тепер власники біометричних паспортів мають змогу подорожувати Європою без туристичних віз.
Літо у Дніпрі – врожай культурних подій. З 16 по 18 червня у місті пройшов перший в Україні фестиваль блогерів. На захід завітали близько 50 авторів з усієї країни. У рамках фестивалю провели сім тематичних панелей, кожна з яких проходила в форматі діалогу.
На кінець липня припав відроджений фестиваль “Джаз на Дніпрі”. Учасники фестивалю — гості зі Сполучених Штатів, Італії, Франції, Нідерландів. Ведучими цьогорічного фестивалю стали радниця міського голови Дніпра Яніка Мерило та джазовий виконавець із Сполучених Штатів Майкл Мвенсо. «Джаз на Дніпрі» мав закінчитися виступом Патті Остін – володарки «Греммі». Та співачка попросилася на сцену раніше.
Ще одним нововведенням 17 року став фестиваль муралів. Протягом місяця вуличні художники розмальовували 9 багатоповерхівок по всьому місту. Фінал пройшов під знаком скандалу з фанатами футбольного клубу “Дніпро” – їм не сподобалось, що замалювали стіну, графіті на якій присвячені футболістам. Але місця все ж вистачило на всіх.
Серпень відзначився вибором нового логотипу для міста. Картинку для брендування обирали через інтернет-голосування. За рішенням містян та конкурсної комісії, переможцем – також не без скандалу – став логотип Сергія Білопольського “Дніпро — хвилююче місто”. Новою символікою вже прикрасили тролейбуси та ще недобудовані станції метро. А також нові адресні таблички.
У вересні до Дніпра завітала перша леді України Марина Порошенко. Вона, як і президент, Дніпропетровську область відвідала в цьому році двічі. Обидва її візити були присвячені питанням інклюзивної освіти і потребам нейро-атипових дітей.
У жовтні В’ячеслав Мішалов покинув крісло секретаря міської ради. Майже рік він був у центрі корупційного скандалу. На наступній сесії міської ради колишній пост Мішалова зайняв депутат від партії “УКРОП” Олександр Санжара.
На початку листопада у Львові відкрили першу в Україні сімейну кімнату. Розташована у Львівській обласній дитячій лікарні ОХМАТДИТ, вона стала своєрідним майданчиком для побачень дітей, що вони перебувають на стаціонарному лікуванні, та їхніх рідних. Відкривали кімнату разом із виконуючою обов’язки міністра охорони здоров’я Уляною Супрун. У Дніпрі таке теж можливо — потрібна лише ініціатива лікарень.
6 грудня Дніпровська міська рада затвердила бюджет на наступний рік. Міський голова Борис Філатов збирається 2018 назвати роком ліфтів. Він зазначив, що зробить усе можливе, аби в місті були лише працюючі ліфти.
Також грудень запам’ятався скандальною заявою директора департамента транспорта міської ради Ігоря Маковцева. Чиновники і перевізники створили маніфест, що він передбачив реформування маршрутної системи. Але через невдале інформування громадськості, здалос, ніби міська рада скасує 33 маршрути.
Дніпропетровська обласна державна адміністрація 2017 рік називає роком масштабного будівництва. За цей час в області звели та реконструювали близько 200 соціальних об’єктів. На розбудову регіону в цілому виділили 1,5 млрд. гривень. Капітально відремонтували 160 доріг, звели 11 нових водоводів. За впровадженням реформи децентралізації Дніпропетровщина також перша — зараз у регіоні створено 57 ОТГ. Бюджет на прийдешній рік область уже прийняла.
Одна із найважливіших подій – 27 грудня з полону бойовиків з окупованих територій повернулися 73 українці. 16 із них – перебували в полоні самопроголошеної “ЛНР”, 57 – у “ДНР”. Усі звільнені українці зараз проходять повне медичне обстеження. В обмін на своїх полонених українська сторона передала на окуповану територію 233 бойовики. 68 відмовились повертатися – обрали Україну.
Рік Жовтого собаки — не високосний, астрологи поки не бачать у ньому загроз, а чиновники сприймають як ідеальне продовження розпочатих ініціатив — мовляв, навіть під гавкіт собаки караван ітиме. За прогнозами синоптиків, у Дніпрі 31 грудня буде така ж сонячна погода і зовсім не зимові +7, тож за снігом доведеться мандрувати в інше місто. На наступний рік політики та громада вже готують безліч подій, але до початку активних заходів є трохи часу на відпочинок. “9 канал” також іде на канікули, але в ефір ми повернемось дуже швидко. Гарних свят! Пильнуйте себе. І до зустрічі на “дев’ятому”.