Команда Дніпропетровської облдержадміністрації активно просуває буккросинг, як популярний у Європі вид вільної передачі або обміну книгами. У 2017-му відкрили цілу низку читальних пунктів у різних установах області та міста. А перший у новому році куточок буккросингу облаштували в обласній дитячій поліклініці.
Юрій Голик: “Мы открыли, мы – молодцы”.
Куточок буккросингу зробили у вигляді книжкових полиць, які формують слово “Read”, що у перекладі з англійської – “читати”. Головне правило буккросингу – замість взятої книги поставити іншу. За рік в обласну поліклініку звертаються близько 20 тисяч людей, тож асортимент літератури може за цей час помінятися повністю.
Хитрик: “Психологически важно отвлекать ребенка книгами и развлечениями от больничной среды”.
В арсеналі пункту — близько 300 книг, які можуть зацікавити як малого, так і дорослого читача. Повернути дітей до читання — ще одна задача буккросингу, адже сучасні підлітки інформацію звикли отримувати вже ро-іншому.
Яна:”Любишь читать?” – “Та не… Люблю гаджеты, телефоны”.
Але Яна зізнається: якщо батарея на її улюбленому гаджеті розрядиться, то вона залюбки скоротає час у лікарняній черзі за цікавою книжкою з яскравих полиць.
Автор – Стас Коновалов
Камера – Олександр Вернигоров