Герої Крут – у багатьох на вустах у січневі дні. Цього року Україна відзначає сторіччя пам*яті загиблих під Крутами. Подія, що увійшлоа в історію як “Бій під Крутами” відбулась 29 січня 2018 року. На залізничній станції в ста тридцяти кілометрах від Києва зіткнулися підрозділ Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та об’єднаними військами юнкерів 1-ї Київської юнацької школи імені Хмельницького та першої сотні Студентського куреня. Більшовики мали кількісну перевагу — у десять разів, і, звісно, військовий досвід. Сучасників тоді особливо вразило поховання на Аскольдовій Могилі — 27 юнаків у повному розквіті полягли за незалежність.
Із дві сотні містян зібралися зранку 29 січня під Історичним музеєм Дніпра. Квіти покладають, аби вшанувати героїв, які боролися за незалежність України сто років тому. Втім, про суть заходу знають не всі його учасники. Хто такі “Герої Крут” – пояснити не можуть.
Про загиблих під Крутами українських студентів трошки розповіли Світлана і Роман.
А от у повітряному командуванні “Схід” історію знають, більше того: вважають події під Крутами відправною точкою формування української самосвідомості.
Тим часом на залізничному вокзалі Дніпрі — грає оркестр: таким чином місто долучилося до Всеукраїнського флешмобу виконання маршу “Героям Крут”:
Несподіванка прийшлася до смаку пасажирам, які застали дійство.
Майже півгодини військовий оркестр і актори виконували композиції та номери з національним колоритом.
Щось подібне 29 січня вібувалось одночасно на залізничних вокзалах усіх великих міст України. Аби нагадати людям про річницю та надихнути сучасників на нові звершення заради незалежності.