Продав квартиру, а грошей не отримав. Історія колишнього священика Сергія Перелигіна – урок усім, хто неуважно читає документи. Як не стати об’єктом полювання для шахраїв – дивіться далі.
Як часто ви читаєте те, що підписуєте, особливо коли складаєте договір? Колишній священник, який 17 років служив у храмі, продав свою квартиру та не отримав грошей. Більше того, нові “власники” із житла його вигнали силою, змінивши замки, коли чоловік був на роботі. Але поліція, прибувши на місце, не змогла нічого зробити, бо на документах, які нові володарі показали правоохоронцям, був підпис Сергія.
Квартиру Cергій Перелигін втратив за неуважністю — підписував договір купівлі-продажу та не звернув увагу на пункт, де сказано, що гроші на момент підписання він уже отримав. Зараз у чоловіка — ані старого житла, ані коштів на нове. Історія почалась іще у листопаді — якось познайомився з чоловіком, з яким з часом подружився. Згодом він запропонував колишньому священику переїхати. Мовляв, і квартиру він для нього вже підшукав — із видом на Дніпро.
Сергій Перелигін, власник квартири
Был какой договор. Я хотел… Он говорит: «послушай. Не нужно твоего нотариуса, у меня есть свой, знакомый нотариус». И вот во время подписания, я не успел, я читал… И, мне надо деньги скорее, чтобы ту комнату купить, уйдет та квартира. Я хотел переселиться, вот на этом я и попался
Після підписання договору, Сергія попросили переїхати. Він не погодився. Тож через деякий час нові “ласники” дочекалися, коли Перелигін піде на роботу, в*їхали силою. Винесли його речі надвір, змінили замки.
Лариса Петрівна, сусідка
Заставили всё, стали вносить. Я пошла в магазин. Они выносили грубо, бросают. По лестнице спустили шкаф, ногой толкнули.
Лідія Михайлівна, сусідка
Смотрю — такие, хорошие мужики. Такие накаченные. Хлопцы, а что это вы тут это? «Да мы быстро выгрузим и все!» А кого хотя бы заселяете? А они: «не волнуйтесь, спокойных вселим». И всё.
Зараз Сергій готує позов до суду і тимчасово живе у друзів. Ми показали копію документу нотаріусу. Спеціалістка підтвердила: з договором усе нормально, складений він правильно. Але Сергій, на жаль, не перший, хто підписує папери, не читаючи. Інколи такі угоди закінчуються непередбачувано.
Тетяна Райська, нотаріус
В данном случае, нотариус не может повлиять на то, как люди между собой расчитались. По закону, все расчёты свыше 50 тысяч гривен, должны идти по безналичному расчёту. В данном договоре соблюдена эта норма. Тут указан даже банк, через который было перечисление. Указано, что человек получил деньги до получения договора. Абсолютно любые документы, которые подписывает человек, он должен их читать. Потому что он не может знать последствий, пока не прочтёт то, что написано в этом документе.
Такий випадок — не єдиний. У групу ризику часто потрапляють люди у віці, яким інколи складн зрозуміти процедуру, а найняти власного фахівця можливостя немає. Такі справи у суді виграти вдається не завжди, тож аби зберегти свою власність, треба уважно читати документи і консультуватися з юристами.