Маршрутки по 7 – що думають про підвищення ціни мешканці та перевізники Дніпра
20 лютого виконавчий комітет Дніпра прийняв регуляторний акт про встановлення граничного тарифу на перевезення у розмірі 7 гривень. Таке рішення пов’язане зі зростанням цін на паливно-мастильні матеріали і запчастини. Процедура підвищення вартості проїзду потребує укладання додаткових угод з перевізниками міста, проте наразі підписати їх можуть не всі. Директор департаменту транспорту і транспортної інфраструктури Ігор Маковцев зазначає: у Дніпрі багато маршрутів обслуговуються неналежним чином. Це стосується санітарного стану салонів, кількості транспортних засобів на маршруті, закриття графіків тощо. Перевіркою цих недоліків наразі займається спеціально створена робоча група.
Ігор Маковцев, директор департаменту транспорту і транспортної інфраструктури:
“Мы на тех маршрутах, где мы считаем, что договорные отношения выполняются не в полном объёме и есть явные нарушения, — мы договор на данный момент не подписываем. Как только будут устранения, тогда у нас не будет основания, по сути, не подписывать договор с перевозчиком”.
Тобто у процесі підвищення тарифу міськрада намагається вплинути на якість перевезень. Наразі вже близько сорока відсотків маршрутів-відмінників працюють за новими угодами — по 7 гривень. У генерального директора автотранспортного підприємства 11205 Тараса Жукова таких маршрутів 5. До інших поки що є зауваження. Пан Тарас вважає, що підвищити вартість проїзду треба було раніше, адже собівартість перевезень давно перевищує 6 гривень. Каже: через це підприємство на сьогодні має великі борги.
Пан Тарас також додає: повторне підвищення відбудеться однозначно. Без цього розвиток підприємства є неможливим.
Ми дізналися у дніпрян як вони реагують на подорожчання вартості проїзду – чи по кишені їм маршрутки.
Активіст платформи “Громадський контроль” Іван Васючков вважає підвищення тарифу обґрунтованим, проте незаконним. Каже: після прийняття рішення виконкому перевізники мали повідомити пасажирів про подорожчання.
Активіст стверджує: вже на підставі цього департамент має право розірвати угоди з перевізниками, але навряд чи зробить. Не вірить пан Іван й у ефективність робочої групи, що перевіряє якість маршрутів.