16 марта 2018, 18:45

Робочий день маршрутника починається о 5 ранку: що 9 канал побачив на світанку в АТП (ВІДЕО)

На годиннику — п’ята ранку. В одному з автотранспортних підприємств Дніпра починається робочий день. За ранковий пік, тобто з п’ятої до дев’ятої години, звідси випускають на лінію до 70-ти маршруток. Перед виїздом машини миють ззовні, за необхідністю — обмивають мотор. Водії тим часом — на медичний огляд. Лікарка Олена Рубан зазначає: водій не має права виходити на маршрут із поганим самопочуттям.

Олена Рубан, лікарка:

«Мы должны контролировать давление артериальное, чтобы не было перегара у водителя — вот основное. Если есть необходимость, если водитель чувствует себя неважно — померить температуру, как бы по требованию».

Кермують водії вісім годин на день, відпочивають між змінами у спеціальних кімнатах або ж прямо у машині. Перепрацювання дозволене лише на одну-півтори години більше норми. Графік роботи контролює випусковий диспетчер.

Віталій, водій:

«Мы сейчас делаем два круга, то есть у нас круг — три часа, чтоб вы понимали. Вот шесть часов у меня проходит — и я потом еду на четыре часа отдыхать. Потом делаю ещё два круга».

Михайло Тонконогий, голова профспілки автомобілістів і автоперевізників Дніпра: «Водії у нас всі тверезі. Жодних там наркоманів нема, пияк немає. Таких не приймають на роботу перевізниками».

Найвідповідальніша частина ранкової підготовки на точці випуску — технічний огляд. Його мають пройти абсолютно всі маршрутки — як орендовані, так і паркові. Механік Євген Кужельний розповідає що саме він має перевірити.

Євген Кужельний, механік:

«Резину, чтоб освещение всё работало. На двигателе, чтоб подтекания не было. Масло, жидкости, тормоза. Чтоб если гидравлические тормоза — нигде тоже не подтекало. Если пневматические, чтоб не шипело. Стёкла чтоб были целые, и были вообще в наличии».

Відповідно до порядку перевірки технічного стану транспортних засобів, під час огляду механік повинен переконатися у справності машини за безліччю пунктів. На практиці ж перевірка триває 5-7 хвилин.

Євген Кужельний, механік:

«А если полчаса тратить на машину, их пускай 60-70. Это будут до завтра выезжать».

Михайло Тонконогий, голова профспілки автомобілістів і автоперевізників Дніпра: «Механік не оглядає в більшості випадків поручні, не оглядає сидіння. І коли, наприклад, водій знає свою машину сам, він на ній працює — він знає, що щось не так з поручнем. Він сам пише заявку, їде на ремзону і цей поручень лагодить».

За чистоту в салоні маршрутки також відповідає водій. Пан Ігор розповідає: підтримувати порядок вдавалося б краще, якби не пасажири-смітюхи.

Ігор, водій:

«Он съел беляш — об шторку руки вытер. Конфетку съел — и бумажку под стол. Мороженое съел… Воду выпил — между сиденьями. А за всеми не усмотришь».

Отже на контрольно-пропускному пункті механік ставить штамп про проходження щоденного огляду — і тільки тоді водій може виїхати на маршрут.  
Михайло Тонконогий, голова профспілки автомобілістів і автоперевізників Дніпра: «Якщо у водія не дай боже не буде відбитка печатки медика або у водія не буде з собою листа механічного огляду щоденного з відбиткою печатки, то такий водій не має права перевозити пасажирів».

Перевірку печаток може здійснювати поліція, представники «Укртрансбезпеки», а також замовник перевезень. Наразі за ініціативою департаменту транспорту міської ради триває інспекція маршрутів Дніпра за низкою основних параметрів. Комісія запевняє: якщо робота маршрутників не буде відповідати нормам — з перевізниками розриватимуть договори. Результати перевірки мають бути наприкінці березня.

Вибір редакції

В Дніпрі на період карантину заборонили гучні ремонти та закривають парки, сквери, пляжі

У Дніпрі на період карантину забороняють робити ремонти в багатоквартирних будинках, а з 3 квітня закривають для відвідувань всі парки,

01 Апрель, 13:02
На 1 квітня нових випадків коронавіруса в Дніпрі не зареєстровано

Станом на 8 годину ранку 1 квітня, в Дніпрі, як і раніше, 5 випадків зараження коронавірусом, з яких одна людина

01 Апрель, 12:38
Банду, яка нападала на заможних городян, затримали в Дніпровському районі (КОМЕНТАР)

У Дніпровському районі  затримали банду, яка вчиняла озброєні напади на заможних городян. Чотирьох активних членів угруповання, а  більшість із них

31 Март, 21:37
Спецрежим роботи транспорту спричиняє скупчення на зупинках у Дніпрі (КОМЕНТАР)

Від минулої п'ятниці громадський транспорт у  Дніпрі — на спеціальному режимі. Відповідне рішення влада ухвалила 24 березня, впровадила — 26.

31 Март, 20:28
Прогноз погоди на 1 квітня, середу, Дніпро і область (ВІДЕО)

Прогноз погоди від Юлії Бублик  на 1 квітня, середу, Дніпро і область  

31 Март, 18:34
Підвезіть медика на роботу: лікарів і персонал лікарні Мечникова можна впізнати по табличках (ВІДЕО)

І поки громадський транспорт працює в карантинному режимі, а міжміські маршрути скасували взагалі,  щоранку на роботу потрібно їхати тим, хто

31 Март, 18:25
  У Дніпрі завершився опалювальний сезон. Відповідне рішення підписав міський голова Дніпра Борис Філатов (КОМЕНТАР)

  Середньодобова температура підвищилася,  протягом трьох днів становила 8 градусів тепла чи більше. Попри нічні заморозки перших днів квітня, цей

31 Март, 17:55
З середи, 1 квітня, вводитися заборона на рибну ловлю в 17 областях України

Нерестова заборона є щорічним обмеженням, яке необхідно для відновлення водних біоресурсів. Так, відомо, що завтра стартує нерестова заборона на вилов

31 Март, 16:56