19 марта 2018, 17:48

Утилізація скла: як звичайним пляшкам дарують “друге життя” (ВІДЕО)

http://www.youtube.com/watch?v=Gyt1LycP0kY&width=655&height=500[/embedyt] «Це одне з багатьох звалищ , які знаходяться у межах міста і їхня кількість щороку більшає. Під ногами знаходяться різні побутові відходи, в тому числі скляне сміття. Скло не токсичне, але небезпечне, як механічний забруднювач. Скло може століттями залишатися як на поверхні, так і усередині грунту, не піддаючись розкладанню».
Щоб уникнути подальшої техногенної катастрофи, необхідна утилізація сміття. Заводи з переробки сміття у Європі поширені та звичні. Переробка побутових відходів може бути не тільки піклуванням про екологію, але ще й вигідним бізнесом. Пластик, папір і скло — основні об’єкти уваги. У Дніпропетрвоський області з 2008 року працює перша та єдина на територї України та СНД компанія, що запустила завод з переробки та очищення вторинного скла за європейськими технологіями.  
Директор: «На Украине это единственный завод с такими возможностями, построен завод в 2008-м году австрийцами и аналогов в СНГ тоже нет».
Процес переробки не такий простий, як може здаватися. Спочатку скляні відходи вручну очищають від пластику, металу, паперу та етикеток на конвеєрі. Далі скло розділяють за кольором. Значно пришвидшує процес автоматизація: машини здатні розрізняти і відокремлювати скло за кольорами.  
Главный смены: «Стоит цветная камера, которая считывает информацию, передает на блок управления. Там идет сигнал что делать со стеклом. Если мы выбираем белое, оно выбивает «белое стекло», то же самое делает с коричневым и зеленым стеклом. Сортировку по цвету совершают машины”.
Скляну крихту потім відправляють як повторну сировину для виготовлення пляшок. Таке скло значно дешевше та більш екологічне. Адже за рік завод переробляє близько 60 тисяч тонн скла, а це означає, що за кожен рік очищують від скляного сміття ділянку землі, розміром у 6 тисяч гектарів. Повторне використання скла у виробництві економить сировину і знижує споживання енергії.  
Директор: «Каждые 10% стеклобоя в шихте позволяет уменьшить выброс микрочастиц в воздух до 8%, окись азота до 4% и до 10% двуокись серы, то есть уменьшает выброс в атмосферу. Это уже не у нас, а на заводах-производителях. Если они используют нашу шихту, это позволяет достигать таких результатов».
Автор — Стас Коновалов Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Робота блокпостів навколо Дніпра. Поліцейські коментарів не дають, а за яким принципом зупиняють машини — невідомо (ВІДЕО)

Другий день посиленої роботи блокпостів навколо Дніпра після відповідного рішення міської комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. 8 квітня

09 Апрель, 17:45
10 квітня — день братів і сестер. Прогноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Усім привіт! З вами Едуард Парнет і нам з вами вже час обговорити поведінку погоди у п'ятницю Перед тим, як

09 Апрель, 17:38
Першотравенськ — «гніздо» коронавірусу на Дніпропетровщині (ВІДЕО)

26 випадків коронавірусу підтвердили в Першотравенську -  це наймолодше місто Дніпропетровщини з населенням у 29 тисяч людей.  Нагадаю: 6 квітня

09 Апрель, 17:07
Цьогоріч Дніпропетровська ОДА забезпечить питною водою мешканців ще 9 населених пунктів

09 Апрель, 16:33
В офісі президента розглядають можливість послаблення карантину до 24 квітня

Заступник керівника офісу президента, секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19, Кирило Тимошенко, заявив про можливість послаблення карантинних обмежень в

09 Апрель, 13:50
Подати документи на оформлення шлюбу і розлучення можна онлайн

Під час карантину в Україні одружилися понад 5 тисяч пар, а  розпалися 1,7 тисяч шлюбів, йдеться в повідомленні Міністерства юстиції.

09 Апрель, 13:17
Інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 9 квітня в Україні 1892 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 57 летальних,

09 Апрель, 11:50
Розпорядження міської комісії ТБНС про обмеження транзитного руху не є законним, — юристи (КОМЕНТАР)

Не пускати гостей з інших областей, розвертати транзитний транспорт і вимірювати температуру кожній людині. Так вирішила Дніпровська міська комісія з

08 Апрель, 20:01