27 Березня 2018, 18:34

Відеопроект “Антологія української поезії” представили у Дніпрі в день народження Ліни Костенко (відео)

Відеопроект “Антологія української поезії” представили у Дніпрі

Як віддячити поету — тільки тим, що можемо пам’ятати його спадок, читати вірші. Такої думки автори проекту “Антологія української поезії. Ліна Костенко”. Створили цей проект до 88-ї річниці Ліни Василівни. Автором такої ідеї стала поетеса та літературознавиця Наталія Гейман. Реалізовано проект за підтримки Художньої ради при міському голові Дніпра та програми «Культурна столиця». А 9-ий канал взяв на себе його продюсування. Що з цього вийшло та як пройшла презентація відео-поезій — далі у сюжеті.

Ідея, розповідає літературознавиця Наталія Гейман, зародилася досить спонтанно: вона вночі гуляла Києвом, а в голові перебирала вірші улюбленої поетеси Ліни Костенко, як раптом прийшла така думка — чому б не створити такий собі відео-проект, в якому навіть незнайомих між собою людей поєднає любов до поезії.

Наталія Гейман — авторка ідеї проекту

“Вона сучасна завжди, бо вона говорить про те, що болить кожному. Вона пише про те, що відчуває кожен з нас не тільки, якщо ви, ну — не важливо читаєте ви вірші, чи не читаєте, знаєтеся на поезії, чи не знаєтеся — вона говорить про життя так, як би нам хотілося про це сказати, але ми іноді не можемо.”

Наталя поділилась думками зі знайомими телевізійниками, адже у такому форматі фахівці з 9 каналу вже працювали. До цього читали і записували на відео поезії Шевченка до його 200-річчя, а потім створили проект “Війна та мир”, присвячений дням різних перемог.

Відео-поезія нібито й не є витрАтною у виробництві — достатньо у “золоту годину” вийти на дах телеканалу і записати читця, хоч і на камеру телефону. Але Костенко, каже продюсерка, це не той автор, з яким можна обійтися несерйозно. Тому організатори подали проект “Антологія української поезії” до Художньої ради Дніпра, щоб отримати можливість орендувати якісну техніку, яка знімає у форматі 4к. Ідея раді сподобалася — проект отримав грант.

 Ольга Владимирова — продюсерка проекту

“В чому суть: ми просто оголошуємо хто хоче записати отаке відео з власним читанням, хто не соромиться, хто відчуває в собі сили. Чим віддячити автору — тільки тим, що ми пам’ятаємо його поезію, його спадок.”

Знімати відео почали ще з рік тому. Від самого початку планувалося приурочити його до 87-ї річниці поетеси, але пізніше, несподівано приєдналися відома актриса Ада Роговцева зі своєю донькою Катериною Степанковою. Тому організатори прийняли рішення проект притримати, не афішувати, дозбирати ще матеріалу і випустити вже до 88-го дня народження Костенко.

Вірші читали люди різні за фахом і віком: наймолодший учасник — Федір Смирнов — на момент зйомок ще навіть у школу не ходив. Серед учасників проекту є як і прогресивна молодь, журналісти, так і титуловані артисти та навіть капелан. Кожен обирав твір на власний смак і, як не дивно, жодний не повторювався. Знімали у будівлі єпархії УПЦ у Дніпрі. На виборі саме цієї локації наполягав режисер проекту.

Гліб Добарін — режисер проекту

“Мы долго думали, а где, может быть солнышко какое-то должно быть в кадре, какое-то настроение надо подчеркнуть. А вот когда мы попали в УПЦ — все варианты других локаций отпали сами собой. Потому что и свет, и атмосфера, и, опять же, звукоизоляция, что немаловажно. То-есть там заканчивались ещё строительные работы, точнее художники уже закончили росписи фресок. Ну, ещё было грязненько…и не помытые полы…и мы прямо посреди стройки начали работать!

Сама поетеса про відео-антологію свого імені не знає. Спроби зв’язатися з Ліною Василівною дали тільки поважну відмову: літераторка веде дещо відлюдницький спосіб життя. Проте всі учасники презентації проекту певні, що Костенко бсхвалила б ініціативу дніпрян.

Дмитро Поворотний — священник УПЦ КП, учасник проекту

“Я обрав вірш, так скажімо, про Різдво Христове, але він такий непростий. Це не просто там колядка, знаєте там, якась народна колядка, але в цьому вірші видно переосмислення саме цього автора — пані Ліни Костенко, саме цій події. Це як ковток свіжого повітря у цій брутальності, вульгарності й шансоні. Саме тому я прийняв участь у цьому проекті.”

Актор театру “Віримо” Максим Ряпулов бере участь у всіх поетичних проектах дев’ятки.

 Максим Ряпулов — актор театру “Віримо”, учасник проекту

“Це дуже ще не вичерпаний ресурс для впровадження культури до людей. Тому я залюбки взяв участь у цьому проекті і вибрав як мені здається дуже такий непростий вірш про апостола Петра, який тричі зрікся від Ісуса.”

На сьогодні проект є відкритим: читання зніматимуть і надалі. Після презентації в книгарні “Є” зголосилися ще кілька учасників.

Вибір редакції

У Павлограді працівники поліції, щоб збільшити показники оперативно-розшукової діяльності, фальсифікували матеріали кримінальних проваджень

Перші та найкращі. У Павлограді працівники поліції, щоб збільшити показники оперативно-розшукової діяльності, фальсифікували матеріали кримінальних проваджень. Уже затримали сімох учасників

05 Червень, 17:34
Прогноз погоди на вихідні, 6 та 7 червня. Дніпро і область (ВІДЕО)

05 Червень, 17:25
Через пандемію для українців змінили правила призову в армію

У 2020 році на строкову службу юнаки потраплять влітку. Норми змінено через поширення епідемії коронавірусної інфекції COVID-19. Про це 5

05 Червень, 14:44
Регіональна Дніпропетровська комісія з ТЕБ і НС дозволила пом’якшити карантин в області з 5 червня

Регіональна комісія з ТЕБ і НС дозволила пом’якшити карантин в області.  

04 Червень, 22:11
Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити

Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити, щоб вже цього року розпочати будівельні роботи. Про це заявив міністр

04 Червень, 21:48
Анонім погрожував вибухами та зумисним зараженням COVID-19 (коментар)

На електронну пошту різних спецслужб прийшов лист про те, що нібито анонім заклав бомби по всьому місту. У повідомленні сказано,

04 Червень, 21:43
З 4 по 6 червня надзвичайники проведуть санобробку вулиць у найбільших містах Дніпропетровщини (КОМЕНТАР)

З 4 по 6 червня надзвичайники планують провести санітарну обробку вулиць у найбільших містах Дніпропетровщини. Для цього за рахунок обласного

04 Червень, 20:52
У зоозоні Павлоградського хімзаводу у пари бізонів народилося дитинча (КОМЕНТАР)

В зоозоні Павлоградського хімзаводу у пари бізонів народилося дитинча   Заповідник хімзаводу, де живуть близько 200 різних тварин, днями поповнився

04 Червень, 19:39