Молодіжна радіостанція у Слобожанському – перша в Україні
Власний засіб масової інформації відтепер мають в загальноосвітній школі Слобожанської об’єднанної територіальної громади. Відкривати справжню молодіжну радіостанцію, яку було створено за підтримки програми USAID DOBRE, що підтримує децентралізацію в Україні, завітала Надзвичайний і Повноважний Посол США Марі Йованович. Діти розповідають: мають безліч ідей та планів щодо ефіру нового медіа-ресурсу, вже намагаються збирати інформацію, структурувати та редагувати її, тобто навчаються основам журналістики. Про перший робочий день молодіжної радіостанції в сюжеті журналістів “9 каналу”…
Юні журналісти, ведучі та редактори — справжня редакція справжньої молодіжної радіостанції. ЇЇ створили на базі Слобожанської загальоноосвітньої школи в рамках програми USAID DOBRE, що підтримує децентралізацію в Україні.
Беррі Рід — директор програми USAID DOBRE: “Програма DOBRE підтримує молодіжні гранти для всіх своїх громад-партнерів, зокрема, і для Слобожанської ОТГ. Ця громада підготувала молодіжний грант зі створення цієї радіостанції, ми вирішили допомогти, адже молодіжні ініціативи для нас дуже важливі. Саме молодь є рушійною силою всіх позитивних змін. І наш проект всебічно цьому сприяє”.
Першим відвідувачем молодіжної радіостанції стала гостя із Сполучених Штатів Америки — Надзвичайний та Повноважний посол США в Україні Марі Йованович. Саме з нею майбутні журналісти записали свій перший радіоефір.
Марі Йованович — Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні: “Це чудовий спосіб навчитися комунікаціям, навчитися спілкуватися зі своїми співгромадянами. Діти навчаться журналістських навичок, як збирати інформацію, які її аналізувати та подавати. Інформування — це корисна річ не тільки для школи, але й для всієї громади”.
Софія Гудкова — учениця 5Г класу розповідає: в розробці у редакції декілька програм та рубрик. Наразі активно визначаються із концепцією та форматом ефіру.
Софія Гудкова — учениця 5Г класу Слобожанського НВК № 1: “Мы собираем новости, события, которые происходили в школе. Складываем это все в одно, и потом в эфире рассказываем об этом”.
Маргарита Сімонова — учениця 11А класу Слобожанського НВК № 1: “Це дуже важливо для нашої школи, адже це важлива інформація. Це дуже престижно, і ми дуже пишаємося, що в нас є радіорубка”.
Радіостанція працюватиме з 8-ї ранку. Допомогатимуть майбутнім журналістам викладачі навчально-виховного комплексу. Плани вже мають амбіційні.
Світлана Гуденко — викладач Слобожанського НВК № 1: “Радіостанція — це не тільки шкільна. Вона молодіжна, а значить, вона повинна охопити не тільки шкільну молодь, а молодь всього селища”.
Світлана Галендяєва – директор навчально-виховного комплексу каже: проект радіостанції готували до старту довго. Та реалізувати вдалось одразу, як тільки навчальний заклад перейшов на баланс Слобожанської об’єднаної територіальної громади.
Світлана Галендяєва — директор Слобожанського НВК № 1: “Далі ми плануємо запрошувати керівників МНС, нашої амбулаторії для того, щоби ці передачі йшли не тільки на школу, а щоби їх слухали у всій ОТГ”.
Після того, як нова радіостанція покриє мовленням територію Слобожанської ОТГ, спробують домогтися дозволу на трансляцію у всій Дніпропетровській області.





