Ціна на м’ясо змінюється ледве не щотижня. За останній час курятина в супермаркетах подорожчала на 4 гривні. Тепер коштує 85 за кіло.
Ростуть ціни і на ринках.
Ирина — торгує курятиною: “Филе было 83 гривны – стало 88 гривен. Бедро было 63 гривны – стало 68″.
Руслан, що торгує м’ясом понад 8 років, каже: вартість свинини, яловичини та сала утримують з останніх сил. Вплинули на зростання вартості і весняні свята. Наразі 110 гривень за кілограм — ціна свинини, 70 гривень — сало. Купівельна спроможність у людей занадто низка. Тож підіймати вартість м’ясних продуктів — працювати собі в збиток.
Руслан — торгує м’ясом: “Поставить его 200 гривен, его не будет никто покупать. Люди не смогут при этих зарплатах. Должно быть нормальное соотношение. Когда было зерно дешевле, колхозники зарабатывали больше. Сейчас какой-то мизер, но зарабатывают“.
Не підіймали ціни і власники домашніх курок. Кажуть, з тієї ж причини. Домашнього птаха люди купують залюбки, проте конкурувати із курятиною промислового виробництва — важко, адже там ціна вдвічі нижча.
Анна Вернігорова, журналіст: “Ціна на домашню курку майже не змінилася. За 1 кг як просили 60 гривень, так і просять. Стабільною залишається і вартість індички. За 1 кг філе — 170 гривень, 100 — якщо купувати цілком”.
Маємо зростання цін на крупи – рис та пластівці, розповідає продавець Ольга. Макарони у ціні не занадто додали. Проте шокувало пшоно, навіть самих реалізаторів. У порівнянні з минулим роком вартість підскочила майже на 100%.
Ольга — торгує крупами та макаронами: “Если то же пшено стоило 7 гривен, а сейчас оно стоит 20 гривен. То как вы думаете? Цена больше чем на 100%”.
Доля круп не торкнеться овочів. Принаймні найближчі два тижні. На травневі свята ціни на борщовий набір збільшуватися не будуть, запевняють в одній з мереж супермаркетів міста.
Олексій Петренко — заступник керуючого магазином мережі “АТБ — маркет”: “Оснований для повышения цен на овощи борщевой группы – это картофель, буряк, морковь и лук – нет. Цены останутся на прежнем уровне. На весенние сезонные овощи цены традиционно меняются каждую неделю”.
Не прогнозують чуттєвого зростання цін на овочі і самі фермери, що їх вирощують. У серпні, кажуть, вартість навпаки знизиться. Адже почнеться перший збір врожаю, тобто сезон.
Олександр Лапа — голова Асоціації фермерів Дніпровського району: “Август — это начало основной уборки овощей. Увеличится предложение, товара будет больше и цена присядет, обязательно”.
Причину зростання цін на курятину, молоко, яйця та крупи експерти бачать в економічній складовій. Адже збільшилась вартість паливно – мастильних матеріалів, газу, мінімальна заробітна платня. Додалась і інфляція.
Анатолій Гайворонський – голова Асоціації фермерів Дніпропетровської області: “Подорожчають хлібобулочні вироби. Подорожчає, безумовно, м’ясо, тому що годувати же ж потрібно чимось. А чим годуємо? Зерном. Воно буде дороге. Зрозуміло, що це на собівартості продукції і на м’ясі позначиться. Подорожчає і свинина, і курятина”.