2017-го на 9 травня не обійшлось без заворушень – під час урочистотей побились ветерани АТО та учасники масових заходів, які супроводжували марш представників опозиційних сил. За цими справами досі триває слідство. Аби уникнути такого сценарію цьогоріч, поліція та місцева влада вжили багато заходів. Тож ранок Дня перемоги над нацизмом біля Монументу Слави розпочався мирно.
Соломон Флакс, ветеран Другої світової війни, голова Ради євреїв-ветеранів та учасників бойових дій Дніпра: “Это моя вторая жизнь! Я опять народился. Дело в том, что мы все, ветераны войны, бросались под танки, мерзли в окопах, месили грязь на дорогах войны. И если надо было – спасали своих друзей”.
Олена Лучко, учасниця заходів: “Я пришла почтить память ветеранов. Мы ещё сделали такую акцию, флешмоб: вручную были изготовлены такие красивые маки. И вот настоящим ветеранам, потому что я понимаю, что это люди, которым уже 90 лет, мы раздавали эти маки, как знак уважения, желали им здоровья”.
Аби ніхто не посварився, представників різних політсил розвели у часі. Першими квіти покладали ветерани, духовенство, представники міської та обласної влад. Потім до своєї ходи підготувались представники опозиційних сил. Дехто у державний вихідний був на роботі:
– Що ви тут робите?
– Працюю, – каже учасник ходи Денис.
– І шо платять?
– 150 гривень за 2 години!
– А хто?
– Опозиційний блок!
Надія: “У меня муж из Англии, поэтому мы пришли сюда по зову души! Ведь как можно заплатить человеку, чей муж из Англии!”
Хода рухалась від танку – пам’ятнику генералу Пушкіну – до Монументу Слави. Жодних конфліктнів не сталося. Під час вшанування подвигу ветеранів у небі з’явився чарівник з українським прапором.
Третя велика колона була від забороненої в Дніпрі громадської організації «Союз радянських офіцерів». Від себе вони підготували великий вінок у формі зірки. Поліція намагалась пояснити, що така, навіть завуальована символіка, недоречна, але зірка все ж прорвала кордон.
Люди з квітами йшли до Монументу Слави цілий день – як і звичайні містяни, так і партійці.
Загід Краснов, лідер руху «Громадська сила»: “Этот день является славной страницей нашей истории, нашего народа, нашей страны. И сегодня я хотел бы нашим ветеранам пожелать здоровья и долгих лет жизни. А нашей власти – хоть немного совести, чтобы отдать должное, уделять должное нашим ветеранам”.
План з розділом та посилені заходи безпеки спрацювали – поліція каже, що ніяких серйозних сутичок за день не відбулось. Біля Монументу Слави чергувало майже 2000 правоохоронців, виставили також огорожу, а особисті речі всіх, хто хотів підійти до меморіалу, перевіряли.
Володимир Богоніс, начальник управління патрульної поліції у Дніпрі: “Що стосується вилучених речей, то всього-навсього один прапорець був з символікою Радянського Союзу. Ми хотіли скласти адміністративний протокол на того пана, який прийшов з цим прапорцем. Але він не погодився, тож ми змушені були забрати його до відділу поліції”.