У Дніпрі відбувся фінал шкільних ігор з регбі. Участь у змаганнях взяли команди шкіл Дніпра. Правила гри у дитяче гербі відрізняється від дорослої гри. Тут за сутички та штовханину можуть дати жовту картку. Переможців обирали серед 10 команд.
“Команда “Червоні”— готові! Команда “Оранжеві” — готові! Маша, тримай край!”
Так почався вирішальний поєдинок між командами гравців у “Регбі — 5”. Змагання між школярами до 12 років триває не більше кількох хвилин і в кожній команді по 5 гравців. На відміну від дорослих змагань, “Регбі -5” — гра спеціально для дітей.
Антон Панфілов, тренер “РК Дніпро”, організатор змагань: “Така форма регбі, в яку грають діти, – без контакту. Немає захватів, немає сутичок. Немає коридорів, таких, як у регбі стандартному. Це така форма, де діти не можуть отримати травми”.
Замість сутичок, дітворі треба зірвати стірчку суперника.
Іван, гравець у регбі: “Це дитяче регбі. Тут в нас є стрічки, вони зриваються. В дорослому стрічок немає”.
Максим, гравець у регбі: “Якщо у нас мяч, то ми нападаємо. Якщо у суперників, то ми – захисники”.
Не порушують організатори і ще один постулат.
Антон Панфілов, тренер “РК Дніпро”, організатор змагань: “На полі під час гри повинна перебуватим одна дівчинка”.
Оля Василець, журналістка: “Якщо ви раптом не надто обізнані у правила гри у регбі, ми вам розкажемо перші і найголовніші. Ось, наприклад, так виглядає мяч для регбі. І друге правило. Його я вам покажу. Не можна буцати мяч для регбі”.
Зрештою перше місце здобувають гравці “червоної” команди із 24 школи. Жодного розчарування у команди із 45-ї – у них третє місце, а ще самі себе вони називають найвеселішими.
Автор – Оля Василець
Камера – Олександр Височин