З початку року в Україні вступив у силу закон про обов’язкове сортування сміття. На дворі травень, позиція місцевої влади щодо цих нововведень поки що невідома. Журналісти “9 каналу” обов’язково про це дізнаються і висвітлюватимуть ситуацію. А поки ініціативу на себе беруть еко-активісти. Відсортовані відходи у мешканців вони будуть збирати власноруч. Чому саме за прийом відходів платити поки що не обіцяють — далі у сюжеті.
«Незважаючи на те, що 1 січня 2018 року в Україні запрацював закон, що передбачає обов’язкове сортування сміття, де-факто нічого не змінилося і відходи сортувати масово не почали. Це вина з боку влади чи з боку суспільства? Тоді питання до дніпрян – як вони відносяться до сортування сміття?»
СОЦОПИТУВАННЯ
Переважна кількість мешканців не проти сортування. Головне, щоб були певні умови, а саме — п’ять окремих прибудинкових контейнерів: для органічного сміття, скла, пластику, заліза та паперу. Поки ще подвір’я нашого міста таких нововведень не мають, але ініціативу на себе беруть еко-активісти. Кажуть: щовихідних будуть роз’їжджати по домівках дніпрян та забиратимуть вже відсортовані відходи.
Тетяна Лампіка, еко-активістка: “Перенимаем опыт с соседних регионов, такая акция уже существует».
Далі відходи відправлятимуть на вторинну переробку. За прийом сміття грошей поки що не обіцяють. Мотивують тим, що витрачатимуть отримане на послуги водія та на бензин. Але якщо проект запрацює і до акції долучиться достатня кількість людей, винагороду за сортування активісти впровадять.
Тетяна Лампіка, еко-активістка: “Если много людей примут участие в акции, на улицах будет меньше стихийніх свалок”.
Перед здачею необхідно сміття скласти компактно. Пластикові пляшки скрутити, з паперових упаковок випустити повітря та стиснути. Щоб взяти участь в акції, необхідно залишити заявку на сторінці громадської організації “ЕкоПатруль” у мережі Фейсбук.
Автор – Стас Коновалов
Камера – Тарас Іванов