18 мая 2018, 17:59

Каву в свою чашку: Дніпро долучається до проекту «Eco friendly cafe» (ВІДЕО)

Багато хто, особливо зранку, не уявляє життя без кави. А взяти в кав’ярні горнятко цього напою з собою стало звичкою більшості дніпрян. Але вони не знають, що таким чином завдають шкоди не лише довкіллю, а собі. Проте представники організації “Ти потрібен Україні” мають альтернативне вирішення проблеми — проект “Каву в свою чашку: Дніпро долучається до проекту «Eco friendly cafe”.  У чому він полягає?

«Eco friendly cafe»— екологічний проект, який стартував у Черкасах і розповсюджується на всю країну. Полтава, Львів, Вишгород — наше Дніпро ось-ось поповнить цей список. Мета проекту — захистити навколишнє середовище та здоров’я кавоманів. Головною загрозою вважають саме ці, начебто екологічні, паперові горнятка.

Марія Токар — член ГО “Ти потрібен Україні”, керівник екологічного напрямку: «Проблема в тому, що стаканчики паперові, вони, здається, як екологічні, але вони мають невеличку пропіленову плівку, яка не дає, яка ускладнює переробку».

Більше того, пластмасова кришка при нагріванні виділяє канцерогени, а це шкода здоров’ю людини. Активістки запропонували вирішення цих проблем за раз — просто приходити за кавою зі своєю чашкою. Це не лише корисно, а і вигідно, навіть для власників кав’ярень — споживачі отримають невелику знижку в ціну паперового горнятка, а заклад — рекламу від організаторів екоруху.

Лілія Верьовкіна — голова ГО “Ти потрібен Україні”, керівник екологічного напрямку: «Може бути 10 людей, може бути на все місто 20 людей, які прийдуть зі своїми чашками. Для них це невеликий кошт, тобто може бути це 20 гривень, які вони взагалі витратять на це, ну, якесь кафе. А в цей час вони отримують рекламу безоплатну, на яку вони витрачають і 10, і 20, і 30 тисяч».

Станіслав Пивонос — журналіст: «А чи готові кав’ярні долучитися до такого екоруху? Аби перевірити, я навіть озброївся — власною чашкою. Тож рушаймо!”

Альона Гауба — бариста: «Власне, вибір клієнта, нашого гостя, зробити каву з собою, у свій об’ємчик. Йомкість — це не проблема для нас».

А поки роблять каву, ми спитали відвідувачів, чи знають вони щось про цю акцію. Наталя каву не п’є, проте вважає проект гідною справою.

Наталя — відвідувачка: «Хорошо! Вообще, по мне любые акции хороши. Когда акции есть, они привлекают больше людей. Можно в эту акцию познакомиться с разными изготовителями, баристами, как работают. Это хорошее дело, когда акции проводятся».

Інна Павутина — бариста: «Ми приймаємо всіх відвідувачів, які приходять зі своєю тарою — це не проблема. Всі приготуємо, напоями».

Сергій — відвідувач: «Про акцию такую, конечно же, не слышал, но я периодически, там, зимой особенно, — у меня есть там чашка-термос, я иногда прихожу со своей чашкой, туда наливаю кофе, горяченький всегда«.

Також є думки, що цей кавовий екорух не має сенсу.

Станіслав — відвідувач: «Это не принципиально само по себе. То есть стаканчики у них, в основном, биоразлагаемые, вот. А со своим стаканом приходить… не вижу смысла».

Заклади, які підтримують цей проект, маркують відповідними наклейками. Але, як виявилося, місцеві кав’ярні і так охоче йдуть на прохання клієнта заварити каву у своїй тарі.

Вибір редакції

Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24