У всьому світі 21 травня святкується Міжнародний день космосу. Він не має нічого спільного з Днем космонавтики. Він святкується в квітні, тоді як Міжнародний день Космосу відзначається в останній місяць весни. А день космонавтики так і залишився, ніхто його не відміняв. Взагалі, то, як ці свята співвідносяться один з одним, можна порівняти з співвідношенням дня планета Земля і дня сільського господарства. Начебто і є спільні риси (наприклад, як зробити сільське господарство більш екологічним), але принцип абсолютно різний.
Це свято було оголошено з космосу – єдине, пов’язане з незвіданими далями нескінченного світу, яке було оголошено саме звідти. У 1998 році на станції «Мир» його оголосив астронавт НАСА Енді Томас (зараз йому 66 років) – він брав участь у програмі «Мир-Шаттл». Томас пройшов навчання в центрі підготовки космонавтів ім. Ю. А. Гагаріна в Зоряному містечку, потім був у якості другого бортінженера на борту орбітального комплексу «Мир» в 1998 році. Він був доставлений на станцію польотом за програмою STS-89 і повернений під час польоту STS-91. Третій космічний політ, STS-102, збільшив його сумарне час перебування у космосі до 177 днів з гаком. В ході цього польоту Томас здійснив вихід у відкритий космос тривалістю 6 годин 21 хвилину. У 2005 році він став учасником програми Діскавері STS-114, яка отримала назву «Повернення до польотів». Томас офіційно вважається першим астронавтом Австралії піднявся в космос.
Тож в усьому світі 21 травня відзначають це свято. Космос має багато загадок. Ми навіть не можемо собі уявити, які величезні простору потрібно вивчити. І те, що зараз людство вміє робити в космосі, є лише малою частиною того, що в майбутньому ми можемо навчитися. Але для цього потрібно знати, як влаштований цей гігантський світ.