23 Травня 2018, 17:12

Вітряки, експерименти з хімії та знахідки археологів. Жвава “Ніч науки” пройшла у Дніпрі (ВІДЕО)

“Ніч науки” у Дніпрі. 22 травня вона відбулась уже вдруге. Цього разу захід, покликаний популяризувати наукову та винахідницьку роботу, провели просто неба. Організатори, Рада молодих вчених Дніпра, кажуть: цього року відвідувачів  значно більше. Що привабило Дніпрян та як дивували науковці ?

22 травня – з шістнадцятої до двадцятої години площу перед Дніпропетровською ОДА заполонили білі намети. “Ніч науки — 2018” дивувала вітряками, експериментами з хімії та знахідками археологів.

Олександр Іжболдін, голова Ради молодих вчених Дніпропетровщини: “Ніч науки проводиться вдруге. Першого разу це була осінь 2016 року. І це була така несприятлива погода для проведення на відкритому майданчику”.

Цього року “Ніч науки” тривала до 20-ї години і розташувалася одразу на трьох локаціях. Дві з них були в приміщенні облдержадміністрації.

Валерія Лавренко, співорганізаторка “Ночі науки”: “2 такі зони, які знаходяться в приміщенні, – це лекторії та інтерактивна зона. У лекторії в нас буде 13 лекцій”.

Теми різноманітні – аерокосмічна, кібербезпека, здоровий спосіб життя та фінансова грамотність. На іншій локації — настільні ігри, а також тренінги з ділового етикету і психологічної стійкості.

Валерія Лавренко, співорганізаторка “Ночі науки”: “Це гра “Кеш-флоу”, гра “Щурячі біги” – це економічні ігри. Історичні ігри — такі, як стратегія “Незалежність” і стратегія, яка називається “Революція”.

Тим часом просто неба — виставковий майданчик, де виші Дніпропетровської області демонстрували сучасні винаходи, власні здобутки і навички студентів. Наповнення стендів, так само як і лекторії, спеціально адаптували для дітей віком від 10 років.

Вікторія, історикиня: “В нас є гра з експонатами. Тобто – це предмети українського побуту 18 століття. І ми пропонуємо відвідувачам просто вгадати що це таке. Вгадують не всі. Для діток теж багато чого є. Можемо скласти пазли — грецькі амфори, можемо динозавра зробити. Також у нас є атракціон “Наскельний малюнок” – можемо спробувати себе у якості первісної людини, яка малювала на скелях”.

Тим часом економісти розповідали про переваги малого підприємництва у костюмах.

Антон, економіст: “В костюмах Кореї, а також Німеччини. Чому саме ці 2 держави ми вибрали? Тому що вони показали найбільший економічний розвиток після занепаду. Наприклад, Німеччина після Другої світової війни, а також Корея після своєї громадянської війни”.

Біля стенду екологів можна було перевірити ранні овочі на вміст нітратів.

Вікторія, екологиня: “Извлекаем сок овоща, который мы хотим определить, и добавляем реагент. То есть, если голубой — то их содержание незначительное. Чем интенсивнее окраска в переходе до темно-синего — вот у нас кабачок показывает, что на данный момент его лучше не есть”.

Але найбільш енерговитратні навички демонстрували майбутні правоохоронці.

Гліб, майбутній слідчий: “Обычному старшекласснику мы можем показать как снимаются отпечатки пальцев: можем показать, научить, снять, отдать ему — вручить его отпечатки пальцев. Методы борьбы показывали: были задержания при ударе ногой, при ударе ножом, при угрозе пистолетом”.

Для наочосності навіть пригнали автівку з проблисковими маячками та власний оркестр.

Автор -Юлія Бублик

Камера – Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Прогноз погоди на 29 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

28 Травень, 18:01
Під стінами ДніпроОДА підняли червоно-чорний прапор (ВІДЕО)

Червоно-чорний прапор посеред тротуару на проспекті Поля встановили активісти “Руху опору капітуляції”. Флагшток розмістили майже під стінами Дніпропетровської ОДА. Активісти

28 Травень, 17:58
Ветерани АТО і чинні бійці добробатів не причетні до підняття червоно-чорного прапора 28 травня біля ДніпроОДА (заява)

На  12-ту годину 28 травня у Дніпрі представники "Руху опору каптіуляції", який очолює колишній нардеп України Андрій Денисенко, анонсували  урочисте

27 Травень, 23:04
День Пахома-Бокогрія. Прогноз погоди на 28 травня, Дніпро і область (відео)

День Пахома-Бокогрія. Прогноз погоди на 28 травня, Дніпро і область  28 травня у Дніпрі ультрафіолетовий індекс низьий і помірний, не

27 Травень, 22:18
Обласні адмінбудівлі мінували в Дніпрі 27 травня (коментар)

Близько 17-ї години 27 травня на лінію "102" зателефонував чоловік, який повідомив, що замінував будівлі за адресою проспект Поля, 1

27 Травень, 22:11
Танець проти депресії: день лінді-хопу святкують у світі 26 травня (ВІДЕО)

Танець проти депресії: день лінді-хопу святкують у світі 26 травня. Цей жвавий танець з'явився у Нью-Йорку в 20-30 роки ХХ

27 Травень, 20:21
Липи відшелестіли: здорові дерева, що їх обіцяли не чіпати, спилюють на вулиці Яворницького у Дніпрі (КОМЕНТАР)

На Яворницького спилюють липи, що їх іще у вівторок обіцяли не чіпати. Масове знищення дерев на вулиці триває в рамках

27 Травень, 17:56
Приміські електрички у Дніпрі запустять раніше запланованого терміну

Дніпрянам відкриють залізничне сполучення раніше обіцяної дати, пустивши приміські електрички. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій в ефірі програми "Сніданок

27 Травень, 17:23