29 мая 2018, 17:58

День пам’яті зниклих дітей — у Дніпрі волонтери разом з поліцією влаштували тематичний захід(ВІДЕО)

25 травня відзначають Міжнародний день зниклих дітей. Поліція Дніпропетровщини за поточний рік зафіксувала більше 600 заяв і повідомлень про зникнення дітей — на щастя, всіх вдалося знайти. З цього приводу волонтери провели інформаційно-розважальний захід, аби знов привернути увагу дніпрян до проблеми і показати, як можна її передбачити… У Дніпрі другий рік відзначають Міжнародний день пам’яті зниклих дітей. І хоча, на перший погляд, приводу для святкувань нема — зранку в парку імені Глоби бачимо чимало майстер-класів, виступів хореографічних і спортивних колективів. Організаторка події, керівниця волонтерського проекту “Пошук зниклих дітей” Олена Жовтобрюх, пояснює: захід має профілактичний характер і демонструє безліч цікавих занять, що їм дитина може присвятити свій вільний час.
Олена Жовтобрюх, керівниця волонтерської організації «Пошук зниклих дітей»: «Ребёнок, который занят, это меньше вероятности того, что с ним что-то случится. Это всегда больше контакта с родителями, они в социуме, они в обществе. Вот для этого и делается такое мероприятие».
Захід на волонтерських засадах підтримали представники тридцяти навчальних закладів Дніпра. Зокрема, навчальний центр запропонував малечі майстер-клас із виготовлення карти своїх мрій.  
Наталія Гладченко, представниця навчального центру “Логос”: «Это Международный день памяти пропавших детей, деток, которые не вернулись домой. Такой день, ну, это как красная линия, да. Потому что многие просто живут в своём мире, не знают, что такое в жизни происходит. Это на самом деле страшно. И важно это донести и до родителей, и до детей. Чтобы они к своим детям относились более чутко, чтобы они не забывали их любить».
  Вихованка дитячо-молодіжного центру Вероніка Мусіна своєю піснею нагадала про проблему неблагополучних родин.  
Вероніка Мусіна, учасниця заходу: «Бывают такие родители, что им не важна ни семья, ни ребёнок. Но всё-таки есть люди, которые помогают детям, которые будут любить их, как родных».
  До участі у заході долучилися також представниці поліції..  
Ганна Карпеченкова, начальниця відділу ювенальної превенції Дніпропетровської області, лейтенантка поліції: «Це в принципі вшанування пам’яті. Але разом з тим — це для нас свято. Тому що в Дніпропетровській області всіх дітей знайдено. І ми пишаємось цим».
Психологиня зі складу поліцейських ювенальної превенції провела майстер-клас для батьків про стосунки у родині, де є підлітки. Бо саме у такому віці діти найчастіше тікають з дому.
Ганна Карпеченкова, начальниця відділу ювенальної превенції Дніпропетровської області, лейтенантка поліції: «В них може статися конфлікт з батьками, може статися конфлікт через перше кохання, непорозуміння, іноді просто непорозуміння. І через це вони покидають свої домівки і не розуміють, що на них чекає небезпека».
Кмітливість і вправність чотирилапих друзів показали у своєму виступі кінологи павлоградського пошуково-рятувального загону “Антарес”. Вони давно співпрацюють зі службою пошуку дітей. Наразі в загоні є сім собак, які вміють шукати людей у природному середовищі або техногенному завалі. Процес навчання дуже складний, але ефективність того варта.
Лариса Борисенко, керівниця павлоградського пошуково-рятувального кінологічного загону “Антарес”: «На экзамене класса «Б» собака должна прочесать территорию в 4 тысячи квадратных метров за максимум 30 минут и найти там трёх пострадавших — один из них или два, которые находятся на уровне двух метров над землёй, то есть на деревьях. Наши собаки отрабатывают на экзаменах — вот те, которых вы сегодня видели — за 6-12 минут эту территорию. С эффективностью нахождения на ней этих пострадавших».
Організаторка заходу, Олена Жовтобрюх, запрошує всіх бажаючих долучатися до команди волонтерів у Дніпрі і допомагати у пошуку зниклих дітей.
Олена Жовтобрюх, керівниця волонтерської організації «Пошук зниклих дітей»: «У нас есть сайт “Поиск пропавших детей”, группа в Фейсбуке, где любой человек заходит, заполняет в электронном виде анкету — и он автоматически попадает в нашу базу волонтёрскую. В единении людей — это сила, это духовное развитие, в общем-то, человечества».
Автор — Георгій Марков Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 16 та 17 листопада. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Ноябрь, 18:52
Дніпряни стали призерами XXІ міжнародного фотоконкурсу газети “День” (ВІДЕО)

Переможцями двох номінацій стали волонтерка Наталя Гейман та фотограф Сергій Дівєєв. Їх фотокартки зображують моменти з життя українських військових. Про

15 Ноябрь, 18:29
Не сплачуєш аліменти — прибирай місто. З 1го листопада злісні боржники вийшли на суспільно-корисні роботи (ВІДЕО)

Не платиш аліменти - прибирай місто. Таке рішення прийняли депутати міської ради Дніпра наприкінці жовтня. За планами, комунальники будуть надавати

15 Ноябрь, 15:06
У Дніпрі розпочався VIII міський міжвузівський турнір з нетрадиційних видів спорту «Битва за виш» 

14 листопада у Дніпрі стартував перший етап міського міжвузівського турніру з нетрадиційних видів спорту «Битва за виш». Захід проводять щорічно

14 Ноябрь, 18:38
Прогноз погоди на 15 листопада, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

14 Ноябрь, 18:20
У Дніпрі визначили переможців щорічного конкурсу проєктів і стартапів «InnoDnipro»

  У Дніпрі журі визначило переможців конкурсу проєктів і стартапів «InnoDnipro». Конкурс проводиться вже другий рік поспіль. Цьогоріч учасники подали

14 Ноябрь, 17:41
Опалювальний сезон у Дніпрі: Борис Філатов розповів, як місто готувалося до холодів

До 2016 року третина мереж теплопостачання у Дніпрі перебувала в аварійному стані. За три роки мерія вклала близько 1 млрд

14 Ноябрь, 17:30
Сервіс “Електронний квиток” у Дніпрі так і лишився пілотним проектом. Чому так сталося? (КОМЕНТАР)

  Сервіс “Електронний квиток” у Дніпрі запустили у 2017 році. Пілотним проектом сервісу було включення маршруту першого трамваю, де можна

14 Ноябрь, 07:47