“Поки лише пілотний варіант!” — на вокзальній площі Дніпра дизайнери близько тижня тестують новий проект паркоматів. Команда “Дніпро-Дизайну” збирає відгуки містян на своїй офіційній сторінці у мережі Фейсбук, на основі яких вона розробить його покращений варіант. Орієнтовно, друга ітерація проекту паркоматів з’явиться приблизно за місяць.
Раніше інформативність і, так би мовити, “дизайн” паркоматів обмежувалися файликом з надрукованим текстом на листі формату А4, який кріпився на скотч. Докорінно змінити застарілий уклад вирішила команда “Дніпро-Дизайну”. Вони кажуть: при розробці в першу чергу виходили із здорового глузду.
Ігор Крижановський — дизайнер: “У нас до этого парковка как бы не регулировалась и практически паркоматов не было. Поэтому для начала самое базовое – это было сделать их яркими, поэтому они вот такие вот яркие. С них нужно было убрать всю ненужную информацию и оставить только четкие точки входа, чтобы вы понимали — вот почему здесь только яркое — только потому, что вообще всё общение с паркоматом начинается с тем, что вы вставляете парковочный талон. Всё. Дальше всё вы можете видеть на интерфейсе”.
Ще із нововведень — можливість сплачувати за парковку безконтактно – через мобільні додатки або карткою. Зручніше і швидше, запевняють дизайнери. Окрім функціональності, вони попрацювали над кольорами — помаранчевий та рожевий мають привернути увагу водіїв, але і не нагадувати знаки правил дорожнього руху чи рекламу. Серед іншого — позначенням кожної із можливих дій дали англійський переклад.
У такий лютий холод мало хто затримується подовгу на вулиці чи взагалі висовує носа з дому, проте деяких водіїв-користувачів парковки ми таки зустріли і спитали, як їм нові паркомати.
СОЦОПИТУВАННЯ
Це — пілотний варіант. На вокзальній площі дизайнери їх тестують вже тиждень. Оновлений варіант планують розповсюдити на інші парковки Дніпра, однак – не раніше, ніж завершаться збір та обробка відгуків містян. Щоб долучитися до розробки нового дизайн-рішення, варто просто зайти на офіційну сторінку “Дніпро-Дизайну” на Фейсбуці та взяти участь в опитуванні.
Ігор Крижановський — дизайнер: “Если вас что-то не устраивает, если вам что-то не нравится, если что-то кажется неправильным или надо ещё что-то добавить или поменять — вы можете всё это там сказать. Мы сделали простой опросник — там буквально 10 вопросов. Ответьте на них! Поверьте, это очень важно – отклик всем, когда ты что-то делаешь”.
Автор – Станіслав Пивонос
Камера – Олександр Височин





