25 Січня 2019, 19:04

У Дніпрі представили роботи з гарячої емалі видатного українського художника Олександра Бородая (ВІДЕО)

У Дніпрі представили унікальні художні роботи з техніки гарячої емалі видатного українського монументаліста Олександра Бородая. Тринадцять робіт художника об’єднали у виставку під назвою “Перевірене часом, нерозвієне простором”. Чим особлива така техніка та секрети створення гарячої емалі – у сюжеті. У дніпровському Музеї українського живопису представили виставку робіт найвідомішого сучасного художника-емальєра України — Олександра Бородая. Митець народився у Дніпрі, багатогранно розкрився як художник – вже в Києві. Олександр Бородай створив десятки відомих монументальних рельєфів і розписів.
Людмила Тверська, мистецтвознавиця: “Сегодня открывается такая мини-выставка, потому что у этого художника — Александра Бородая – уже большое количество произведений, которые он посвящает… Ну, знаете, тут посвящения разные могут быть, но имеется то, что он в основном работает в технике горячей эмали. Техника невероятно сложная, невероятно интересная, богатая по своим художественным достоинствам. Это великолепный цвет, это сохранность».
Ім’я виставці – “Перевірене часом, нерозвієне простором” – дали недарма. Адже фантастика гарячого емалювання полягає в тому, що на прикрасах візантійських художників Х століття, знайдених при розкопках, до сих пір розрізняються кольори. За цей час змінювалися покоління, линяли полотна, згасали фрески, а емаль, як і раніше, зберігає яскравість.
Олег Наумов, засновник музею художньої емалі: “Сначала у нас была создана мастерская художественной эмали в мае 2015 года. И уже осенью 2015 года мы открыли музей. На сегодняшний день у нас уже крупнейшее собрание в Украине, мы провели 7 симпозиумов и Александр Андреевич является инициатором очень многих событий, которые здесь происходили».
Майстриня Аліна Набока розкрила секрет створення цього витвору мистецтва. Емаль — це перетерте на порошок скло. Його розводять звичайною водою. Художниця пише на мідній пластині. Після того, як на пластину нанесли зображення, емаль кладуть у піч. За 30 секунд при температурі 800 градусів емальована картина набуває бажаного глянцю. Однак іноді кардинально змінює колір.
Аліна Набока, художниця: “Все залежить від розміру, близько від хвилини до п’яти хвилин. Досить швидкий процес, але опалів може бути для однієї пластини близько десяти, а то і двадцяти, дивлячись на те, який результат ми хочемо отримати”.
Автор – Стас Коновалов Камера – Тарас Іванов

Вибір редакції

Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз “Слуги народу” на вибори мера Києва

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз партії щодо визначення кандидатури в мери Києва.  до президента Володимира

31 Травень, 20:29
Бетмен у Філадельфії: на акції протесту в США помітили супергероя (відео)

На відео, яке з'явилось у мережі видно, як «Бетмен» холоднокровно йде крізь дим. Протестувальники зустріли його вигуками та оплесками. Людина

31 Травень, 19:31
Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49
На 28 дітей — 20 працівників. У П’ятихатському районі закрили школу (ВІДЕО)

На 28 учнів — 20 працівників школи. У П'ятихатському районі депутати Лихівської об'єднаної територіальної громади проголосували за ліквідацію школи у

29 Травень, 16:40