29 Січня 2019, 18:07

У Дніпрі на зупинках електротранспорту встановили 150 «розумних» інформаційних табло (ВІДЕО)

150 зупинок Дніпра оснастили електронними табло. В місті завершують перший етап проекту “Електронна диспетчерська”. Табло, що ведуть зворотній відлік до прибуття тролейбусу чи трамваю, встановлювали протягом двох останніх років. Однак городяни помітили: працездатних панелей у місті — не надто багато. В чому причина — дивіться просто зараз. 11 мільйонів 800 тисяч гривень — така сума з міського бюджету пішла на перший етап проекту “Електронна диспетчерська”. Наразі в Дніпрі — 500 зупинок. 150 із них тепер оснащені електронними табло. Панелі поки що працюють не всі. Невдовзі їх налаштують на зупинках першого, п’ятого і сімнадцятого трамваїв. Тим часом деякі тролейбусні маршрути вже мають працездатні системи.
Ігор Маковцев, директор міського департаменту транспорту: “Реализовали работоспособную систему сейчас только на двух маршрутах: на том, где мы сейчас находимся, на втором, и на 21 маршруте. Все остальные табло — нельзя говорить, что они не работают, – они находятся в режиме подключения. То есть физически они все, 150 штук, сейчас установлены, получают питание сейчас только процентов 40-50”.
Директор міського департаменту транспорту запевнив: табло на тролейбусних маршрутах № 21 і № 2 — працюють. Ми перевірили: на першому маршруті вони вимкнені, на другому функціонує лише одна з трьох панелей. Ігор Маковцев пояснив: тривають налаштування програмного забезпечення. Обіцяє: за 2 місяці усі 150 табло будуть показувати час, температуру повітря, номер маршруту і його кінцеві зупинки. Також система вестиме зворотній відлік до прибуття наступної машини.
Ігор Маковцев, директор міського департаменту транспорту: “В онлайн-режиме с машины снимается её геоположение. Система просчитывает среднюю скорость машины — и, соответственно, предположительно говорит через какое время машина будет находиться непосредственно в этом месте, на этой остановке”.
Самі пасажири кажуть: ідея встановити табло — чудова, але практичної користі для них не несе.
Ярослав Коваленко, працює неподалік зупинки: “Воно є, я бачу, що воно функціонує. Тобто людям якимсь воно взагалі допоможе. Але мені різниці немає”.
Поряд із тим в рамках проекту модернізували оперативно-диспетчерську службу. Саме вона вирішує що робити з маршрутом у разі аварії чи знеструмлення мережі.
 Дар’я Полякова, начальниця оперативно-диспетчерського відділу: “Если раньше это всё происходило в телефонном режиме – водитель остановился, забыл позвонить своему диспетчеру, человек стоит на остановке, он не может понять что происходит. Также ему не могут ответить диспетчеры что происходит с маршрутом, потому что диспетчеру самому еще не сообщили об этом”.
Тепер диспетчер відстежує екстрені зупинки в режимі онлайн. В разі непередбачуваних змін у маршруті, важлива для пасажирів інформація з’явиться на електронних табло.
Дар’я Полякова, начальниця оперативно-диспетчерського відділу: “То ли: «Извините, пожалуйста, на 5 минут задерживается единица». То ли: «Маршрут полностью изменен». И едет сейчас там единичка по пятёрке, потому что на Яворницкого стоит движение полностью”.
Якщо аварій чи змін у маршруті немає, табло відображатиме регулярні фрази.
Дар’я Полякова, начальниця оперативно-диспетчерського відділу: “Щасливої дороги!”, “Предприятию нужны водители, электрики, слесари”, номер телефона отдела кадров”.
Наступний етап “Електронної диспетчерської” в департаменті транспорту поки не спланували. Однак ідеї вже є.
Ігор Маковцев, директор міського департаменту транспорту: “Планируем вообще подключить на эти электронные табло и автобусное движение”, – “На эти же?” – “На эти же”.
Також у планах міста — створити додаток для смартфонів, який міститиме ту ж інформацію, що і табло. Автор – Юлія Бублик Камера – Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Прогноз погоди на 29 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

28 Травень, 18:01
Під стінами ДніпроОДА підняли червоно-чорний прапор (ВІДЕО)

Червоно-чорний прапор посеред тротуару на проспекті Поля встановили активісти “Руху опору капітуляції”. Флагшток розмістили майже під стінами Дніпропетровської ОДА. Активісти

28 Травень, 17:58
Ветерани АТО і чинні бійці добробатів не причетні до підняття червоно-чорного прапора 28 травня біля ДніпроОДА (заява)

На  12-ту годину 28 травня у Дніпрі представники "Руху опору каптіуляції", який очолює колишній нардеп України Андрій Денисенко, анонсували  урочисте

27 Травень, 23:04
День Пахома-Бокогрія. Прогноз погоди на 28 травня, Дніпро і область (відео)

День Пахома-Бокогрія. Прогноз погоди на 28 травня, Дніпро і область  28 травня у Дніпрі ультрафіолетовий індекс низьий і помірний, не

27 Травень, 22:18
Обласні адмінбудівлі мінували в Дніпрі 27 травня (коментар)

Близько 17-ї години 27 травня на лінію "102" зателефонував чоловік, який повідомив, що замінував будівлі за адресою проспект Поля, 1

27 Травень, 22:11
Танець проти депресії: день лінді-хопу святкують у світі 26 травня (ВІДЕО)

Танець проти депресії: день лінді-хопу святкують у світі 26 травня. Цей жвавий танець з'явився у Нью-Йорку в 20-30 роки ХХ

27 Травень, 20:21
Липи відшелестіли: здорові дерева, що їх обіцяли не чіпати, спилюють на вулиці Яворницького у Дніпрі (КОМЕНТАР)

На Яворницького спилюють липи, що їх іще у вівторок обіцяли не чіпати. Масове знищення дерев на вулиці триває в рамках

27 Травень, 17:56
Приміські електрички у Дніпрі запустять раніше запланованого терміну

Дніпрянам відкриють залізничне сполучення раніше обіцяної дати, пустивши приміські електрички. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій в ефірі програми "Сніданок

27 Травень, 17:23