30 Січня 2019, 18:49

У підвалі житлового будинку у Дніпрі замурували котів (ВІДЕО)

Безхатні коти так і не стали частиною екосистеми Дніпра. Зоозахисники б’ють на сполох та кажуть: тварини гинуть через морози, а потрапити до підвалів багатоповерхівок не взмозі. Димарі забивають, не залишаючи можливості котам вільно пересуватися. Схожа історія, але навпаки, трапилась на житловому масиві “Парус”. Там замурованими у підвалі будинку опинилися декілька тварин. Це відео зняла місцева мешканка. Хвостаті мурлики у підвалі понад три тижні. Їх тут п’ятеро. Годують їх люди через щілину в двері. Замість води — сніг.
“Кісь — кісь, кисюня. Когда вас выпустят, мои зайчки”.
До підвалу тварини потрапили через димарі — лізли грітися. Згодом вентиляцію керівництво місцевого ОСББ забило. Коти залишилися всередині.
Тетяна Зензерова — місцева мешканка: “Создаются ОСББ и практически везде начинают с того, что закрывают дырки. И это трагедия для животных и для людей, которые к ним неравнодушны”.
Підвальні двері відкривали навстіж, але коти не виходять — занадто холодно. Відловити іх самостійно люди не в змозі. Дикі тварини, щойно бачуть людину, розбігаються і ховаються.
Світлана Маркова — місцева мешканка: “Слесарь, я не спорю, он пытался нам помочь – он открывал подвал, но не получается у нас кошек уводить”.
Петро Савелійович переймається долею безхатніх тварин. Розповідає: вони стерилізовані, тож потомство не дадуть. Проте регулярно відловлюють щурів:
“Я хочу открыть, дальше, вот там, проход открыть. И с той стороны дырочка. Даже если тут откроют, и то будет нормально”.
Знайти компроміс із керівництвом ОСББ не виходить. Там своя правда. Телефоном нам розповідають: сусіди, що мешкають на перших поверхах — скаржаться на паразитів.
“У нас есть письменное заявление, что блохи лезут на первые этажи и даже в детских кроватках. Поэтому мы обрабатываем подвалы, мы делаем дезинфекцию. Мы ж не против – создайте им условия, сделайте им домики”.
Ще у минулому році у підвалах будинку замінили утеплювач на трубах. Тварини його псують кігтями, каже голова ОСББ:
“Я сама заинтересована, чтобы они вышли. В прошлом году мы положили новый утеплитель, они его разрывают когтями. Убивать их, никто не убивает. Я сама люблю животных”.
Якщо найближчим часом сторони не домовляться, люди збираються звертатися до поліції, адже бачать в цій ситуації порушення закону.
Інна Вочаєва — місцева мешканка: “Мало того, что это статья — жестокое обращение с животными. Людей, которые подкармливают, уже стали фотографировать члены правления ОСББ и выкладывать в общий чат эти фотографии. Читаю, смешные и насмешливые комментарии читаю в отношении этих людей”.
Нагадаємо, у минулому році міська рада своїм рішенням визнала бездомних котів частиною екосистеми міста, які є природними знищувачами гризунів. Згідно розпорядження, тварини можуть без перешкод потрапляти до підвалів та горищ у багатоквартирних будинках. Спостерігати за дотриманням цих правил мають комунальні підприємства. Вони ж попереджатимуть ізоляцію котів. А ось для представників ОСББ рішення має лише рекомендований характер, втім, як відомо, рекомендація – це не обов’язок. Автор – Анна Вернігоорова Камера – Олександр Вернігоров

Вибір редакції

1 червня уряд ухвалив вісім законопроектів щодо посилення соціального захисту дітей (коментар)

1 червня уряд ухвалив вісім законопроектів, прийняв 17 постанов і одне розпорядження, спрямовані на посилення соціального захисту дітей. Все можна

01 Червень, 21:31
Активісти Дніпра подали позов щодо незаконної реконструкції вулиці Яворницького (КОМЕНТАР)

Реконструкції на вулиці Яворницького і на площі Шевченка активісти Дніпра вважають незаконними. У тому числі, і спилювання здорових дерев. Представники

01 Червень, 21:18
Літній Ед: Прогноз погоди на 2 червня, вівторок. Дніпро і область ((ВІДЕО)

Вітаю всіх, на 9 каналі час прогнозу погоди, з вами Едуард Парнет. Найближчі 90 днів я буду Літній Ед. Не

01 Червень, 18:03
Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз “Слуги народу” на вибори мера Києва

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз партії щодо визначення кандидатури в мери Києва.  до президента Володимира

31 Травень, 20:29
Бетмен у Філадельфії: на акції протесту в США помітили супергероя (відео)

На відео, яке з'явилось у мережі видно, як «Бетмен» холоднокровно йде крізь дим. Протестувальники зустріли його вигуками та оплесками. Людина

31 Травень, 19:31
Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17