11 февраля 2019, 23:38

Матеріальну допомогу за спрощеною процедурою в Дніпрі більше не призначатимуть ( відео)

Матеріальної допомоги на всіх не вистачить. Міська рада Дніпра переглянула рішення січневої сесії

Матеріальної допомоги на всіх не вистачить. За один тиждень 90 тисяч дніпрян подали заяви на отримання коштів з міського бюджету. Нагадаю, 23-го січня депутати прийняли рішення спростити процедуру отримання матеріальної допомоги. Місцеві ЗМІ поширили хибну суму: начебто кожному городянину виділяють близько чотирьох тисяч гривень. Народ кинувся писати заяви. Багатотисячний наплив охочих змусив міську раду відмовитись від січневого рішення. 11 лютого терміново провели нову сесію.

Сорок першу чергову сесію міської ради депутати скликали за кілька днів. Причина — рекордна кількість звернень за матеріальною допомогою.

 Олександр Санжара, секретар міської ради Дніпра

Була розігнана інформація, що видають всім, видають кожному, видають обов’язково, видають по 4 тисячі гривень — до нас прийшло 90 тисяч людей. Все по-іншому: ніхто не роздає тут ні по 4 тисячі гривень, ні 2 тисячі гривень, ні тисячу гривень.

Насправді рішення про спрощення процедури отримання допомоги призначалося для людей у скруті. Серед них — важкохворі й ті, хто втратив будинок, наприклад, у пожежі. У решті випадків городяни мали збирати повний пакет документів.

 Олександр Санжара, секретар міської ради Дніпра

Подаються документи про стан здоров’я, подаються документи про доходи — і може призначатися сума комісією з питань надання матеріальної допомоги.

Рішення про спрощення процедури дніпряни інтерпретували хибно — кажуть у міськвиконкомі. Наплив їхніх звернень річний бюджет міста вже не витримує.

Олександр Санжара, секретар міської ради Дніпра

140 мільйонів ділимо на 12 місяців. Ділимо 12 мільйонів, які вийшли, на 90 тисяч — виходить 120 гривень.

Саме стільки, а геть не 4 тисячі, виходить на одного заявника. Дезінформовані люди подавали тільки копію паспорта та податкового номеру — отже, визначити, кому допомога дійсно потрібна, — неможливо.

Олександр Санжара, секретар міської ради Дніпра

Були люди, які приїжджали на Ренж Роверах і подавали заяву. Були люди, які подавали 10 заяв від себе. Це буде якимось чином відслідковуватись. І можливо, якщо вирахуємо такі випадки, такі люди не отримають матеріальної допомоги.

Зрештою, 11 лютого депутати відмінили рішення січневої сесії. Спрощеної процедури подання паперів більше не буде. Тим, хто встиг надати неповний пакет документів до 12-ої години, пощастило.

 Олександр Санжара, секретар міської ради Дніпра

Ми одразу зазначаємо, що ті люди, які здали свої заяви, по ним буде рішення прийматися в тому спрощеному порядку. Бо люди вже відстояли, вже вони були в чергах.

Усім заявникам “спрощеної процедури” призначать єдину суму допомоги. Яку саме — вирішить комісія, коли порахує точну кількість заяв. Відомо, що більше 300-400 гривень на людину — не вийде.

Едуард Підлубний, директор міського департаменту соціальної політики

Заявления свозятся и свозились все выходные с управлений соцзащиты. И еще продолжают свозиться. То есть их физически придется регистрировать еще неделю.

Тим, хто подав заяви пізніше 12-ої години 11 лютого, доведеться донести довідки про дохід і стан здоров’я. Чи отримають вони хоча б копійчину, вирішить комісія. Тим, хто звертається за допомогою вдруге на рік, у фінансовій підтримці, імовірно, відмовлять.

Вибір редакції

Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24