12 февраля 2019, 22:39

Кінцеву міжміських маршруток у Дніпрі перенесли на лівий берег. Пасажири обурені (відео)

Автостанція у Дніпрі неподалік трубопрокатного заводу на Лівому березі — новий прихисток для міжміських маршрутів. Відтак до Павлограда, Тернівки, Новомосковська, Підгородного, Кам*янського та Меліоративного вже неможливо дістатися з центру міста. Перенесення кінцевих зупинок міжміських маршрутів у соцмережах поділило коментаторів на два табори: одні радіють — інші обурюються. Що сталося і хто винен — вирішили розібратися. Зранку 12 лютого завітали на автостанцію на лівому березі, куди і перенесли всі маршрутки. Пасажири переважно роздратовані. Багатьом нововведення ускладнило пересування.

Тетяна_мешканка Тернівки, приїхала до дітей «Никому не нравится, ведь все основные предприятия, больницы и учебные учреждения находятся на Правом берегу. И вот я сама еду от детей, скупилась, с сумками. Приходится с пересадками столько идти.» Андрій_мешканець Новомосковська, приїхав до друзів «Та погано. В Новом Центрі лучше було.» Віра_мешканка Підгороднього, прихала за ліками «Плохо добиратись. Сідаєм на одне, тоді їдем на друге. Так це я пенсіонерка. В мене льготи. І це я можу помаленьку двигать. А робочій людині плохо.» Тамара та Раїса_мешканки Меліоративного «По положению пенсионных льготников брать 2 человека. Здесь — на одного. И вот вынуждены с 10 часов и 2 часа ждать. В общем, неудобства сплошные. Там быстро, удобно, хорошо. А тут ноль удобств.»

Водії до нововведень іще звикають. Наразі возять людей з іншого міста до центру і порожні вертаються на лівий берег, на автостанцію, де вже чекають на пасажирів. Однак і власних претензій у кермувальників вдосталь, і злість людей щодня приймають на себе.

Олександр_возить людей з Павлограда «Доїзжаємо до Мост-Сіті, розвертаємося і їдем сюди на Лівий берег. Довозимо людей на Правий берег. Поставили перед фактом. На другий день з Нового Центру прибрали і загнали сюди.» Григорій_возить людей з Павлограда «Площадки отстоя. Вот смотрите, проезжая часть. Уже и сюда втулили. Фурам некуда выехать, Вон стоят на пешеходном переходе все автобусы. Я приезжаю и где его поставить? Это же не городской, что один отъехал — другой. Мы утром вывезли людей на работу и дальше куда эти автобусы девать?Ну давайте мы будем тут по кругу ездить палить солярку.« Андрій_возить людей з Підгороднього «О-о-о! Такого начувся, що мама моя рідна. Я не хочу навіть згадувать про це. НАм то якось все одно, а людям…»

Деякі дніпряни і гості міста про зміни у логістиці взагалі дізналися лише від нас. Прийшли собі на звичну зупинку, а що вона вже на іншому березі — вперше чують.

Андрій_ «Жду маршрутку. Что их перенесли впревые слышу. Я здесь бываю 1 раз в 6 месяцев. Очень удобно добираться мне сейчас будет.» Денис_студент з Кам*янського «Я тут спокойно садился и с конечной до конечной ехал. А сейчас… Совсем не удобно.» Олена_працює у Дніпрі, мешкає в Кам*янському «Не выгодно мне каждый день на работу ездить. Я не знала, что так. Была 4 дня в отпуске и вот… «

Світло на причини таких змін пролив для нас Іван Васючков, активіст платформи ГО “Громадський контроль”. Зупинки міжміського транспорту, за його словами, перенесли законно.

Іван Васючков_член громадського контролю «Есть договор между обладминистрацией и тремя автостанциями. Законодатель требует, чтобы все эти маршруты были перенесены на автостанции с улиц города. И обладминистрация выполняет требования законодательства.»

Ціна рішення проблеми — 4 гривні: приблизно раз на 10 хвилин курсує спеціальний автобус маршрутом автостанція на лівому березі — Міст-Сіті і назад. В подальшому, є така версія, роль прямого транспортера перекладуть на електротранспорт. Велике скупчення транспорту на автостанції, на думку пана Івана, — це проблеми логістики і диспетчерів.

Іван Васючков_член громадського контролю «Основная проблема в перевозчиках, которые не могут сдиспетчирезировать. На сколько мне известно, по наблюдениям за целую неделю — целый ряд маршрутов отправляются не по графику. Утвержденные паспорта маршрутов предусматривают, что на автостанции левого берега не должно находится более 2 автобусов одного маршрута . Но происходит скопление, пототму что идут не по графику.»

Люди пропонували перенести автостанцію хоча б до кінцевих зупинок міського транспорту. Пан Іван залюбки пропозицію підтримав. Каже, це взагалі-то логічно. Однак, вільної землі під автостанцію в Дніпрі немає.

Іван Васючков_член громадського контролю «Может логичнее построить бы на Левобережном 3, где тупики маршрутов городских. Но, к сожалению, земли там свободной нет. По состоянию на 2015 год земли под автостанцию не было.»

 

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 21 та 22 вересня. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій області на вихідних очікується високий атмосферний тиск та переважно хмарна погода. А тепер детальний прогноз для обласного центру

20 Сентябрь, 17:53
Лазерні бої — як реабілітація для дітей учасників АТО (ВІДЕО)

  Лазерні бої як реабілітація. Розважальні заходи для дітей учасників АТО організовує Дніпровська обласна державна адміністрація. Місце та вид відпочинку

20 Сентябрь, 17:51
3 тисячі гривень дріб’язком: дніпровська перформерка «нагодувала» містян монетами (ВІДЕО)

Люди, як голуби: дніпровська перформерка “нагодувала” містян монетами. Ті символізували хлібні крихти. Черговий перфоманс Альони Загребельної відбувся на Європейській площі.

20 Сентябрь, 17:49
Двоповерхова причальна споруда площею 600 м2 горіла 18 вересня на Набережній Перемоги (КОМЕНТАР)

600 квадратних метрів у полум'ї - 18 вересня на Набережній Перемоги горіла двоповерхова причальна споруда. За попередніми даними, пожежа почалася

19 Сентябрь, 18:58
Мова мистецтва чи мова грошей: 20 вересня у Дніпрі відбудеться провокативний перформанс “Голуби” (КОМЕНТАР)

Люди діляться на дві групи - ті, що говорять мовою мистецтва та ті, яким ближча мова грошей. Такої думки дніпровська

19 Сентябрь, 18:46
Прогноз погоди на 20 вересня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій території області переважно без опадів, а нічна температура буде рекордно низькою за останній час. Тож, дізнаємося детальний прогноз

19 Сентябрь, 17:50
За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 мільярда гривень

За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 млрд грн. Це майже на 932 млн грн більше запланованого,

19 Сентябрь, 16:58
Борис Філатов: із амброзією можна боротися виключно хімічними препаратами

Косити амброзію під час цвітіння заборонено. У цей період гілка рослини викидає у повітря близько 1 млн зерен на хвилину.

19 Сентябрь, 15:58