“Герої не вмирають”. Таку фразу до Дня пам’яті Небесної Сотні виклали на головній площі Дніпра. Сформували напис 189 фотографій. 107 із них – портрети загиблих, решта — знімки подій того часу. В знак скорботи кожне фото підсвітили шістьма лампадками.
[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v
Олександр Шикуленко, перший заступник міського голови Дніпра: “Виклали портрети всіх героїв Небесної Сотні, запалили свічки. Сьогодні не буде урочистих промов зі сцени, чиновники сьогодні виступати не будуть. Сьогодні будуть говорити ті, хто насправді відчуває і відчув що таке відбувалося тоді”.
Андрій Сарвіра, учасник Євромайдану, боєць АТО: “Я працював від Майдану десь метрів 500 в Києві. Тобто я ще пам’ятаю як все починалося: протести під Кабміном, набір тітушок через соціальні мережі… Тобто люди — мої знайомі — йшли за гроші протестувати. Антимайдан також. Я ходив на антимайдан як шпигун”.
Микола Марчук, митрофорний протоієрей, капелан, учасник Євромайдану: “Моя дочка попала на отой розгін на Банковій 1 грудня. І вже, можна сказати, що з того часу я почав працювати для Майдану. Приїхав у Київ. Правда, мені сказали: “Їдьте до Дніпра, піднімайте Дніпро. Я повернувся до Дніпра і кожного дня у нас отут, на площі, ми збирали людей”.
“Хочу тобі декого показати. Це Дмитро, мій сусід. Срібний та бронзовий призер з дзюдо Дефлімпійських ігор у Софії. Сьогодні я дивився на його нагороди — бачив його друзів, родину, тренера, сусіда. Може, і тебе познайомив би. Але разом ми його сьогодні поховали. Від вибуху гранати йому відірвало руку 18 лютого. Хлопця хтось відвів у будинок профспілок, де він помер від втрати крові. Його тіло декілька днів лежало у Михайлівському соборі. А як пройшов твій день?”
Микола Марчук, митрофорний протоієрей, капелан, учасник Євромайдану: “З мого району — Сергій Нігоян. Священник і єпископ з вірменської церкви, нас 2 священники і владика з української церкви — ми вп’ятьох відправляли похорон Сергія Нігояна. Це є чисто євангельський принцип: Ісус Христос, коли прийшов у храм і побачив там торговців, він не ласкою їх просив — він узяв і, пише Святе Письмо, повикидав ті столи. Ми також вийшли на Майдан, щоб знищити ту неправду, тих торговців, те зло, яке у нас в країні завелось”.
Андрій Сарвіра, учасник Євромайдану, боєць АТО: “Це початок шляху до незалежності України — справжньої незалежності, а не тієї, яку ми отримали в 91-му році. Незалежності від східного агресора. Ми стали країною нарешті. З власною національною ідеєю та свідомістю”.




