26 Лютого 2019, 18:45

“Музика без меж” — Дніпропетровська академія музики ім. М. Глінки відкрила другий міжнародний європейський форум (ВІДЕО)

Дніпропетровська академія музики імені Глінки продовжує традицію міжнародних європейських форумів. Фестиваль “Музика без меж” вже вдруге проходить у Дніпрі. Запрошених виконавців п’ятеро — це солістка Ютта-Марії Бьонерт, саксофоніст Олександр Суяр, трубач Жак Може, скрипаль Антон Бараховський та піаніст В’ячеслав Попругін. Окрім виступів музиканти проведуть майстер-класи для студентів з різних консерваторій України. Триватиме фестиваль 4 дні — з 25 по 28 лютого. Міжнародний європейський форум відкрився концертом симфонічного оркестру “Фестиваль”. Прозвучали шедеври світового мистецтва – симфонічна балада Бориса Лятошинського “Гражина” за однойменною поемою Міцкевича, концерт для скрипки Чайковського. Солісти — Антон Бараховський і Ютта-Марія Бьонерт. Остання виконала цикл Ріхарда Штрауса — його 4 останні пісні.  
Ютта-Марія Бьонерт — солістка Штутгартської державної опери (Німеччина): “Я дуже рада, що знову завітала в це чудове місто — вже втретє. Все таке знайоме — вулиці, обличчя і, звичайно, ця консерваторія. Виконати твори мого улюбленого Штрауса в цих стінах — для мене це надзвичайна честь”.
  Європейський форум у рамках міжнародного фестивалю “Музика без меж” підтримала програма міського голови “Культурна столиця”. Своє захоплення можливістю виступати пліч-о-пліч з такими іменитими музикантами висловив Дмитро Логвін. Керівник оркестру каже: для студентів консерваторії подібні заходи — безцінний досвід.  
 Дмитро Логвін — художній керівник камерного оркестру “Времена года”, народний артист України: “И студенты-духовики, и студенты-струнники, и пианисты, и народники, абсолютно все те вокалисты, которые учатся в академии, имеют эксклюзивную возможность стать специалистами и профессионалами не потом — с опытом работы, а непосредственно уже в стенах этой академии. И это абсолютно исключительная часть в Украине”.
  Ще один із учасників фестивалю летів із Нідерландів та удостоївся особливої уваги прикордонників: вони так і сяк крутили назву “Музика без меж”.  
 В’ячеслав Попругін — професор Королівської консерваторії в Гаазі (Нідерланди), учасник фестивалю: “Их, на мой взгляд, сильно зацепило название фестиваля. Это связано напрямую с их работой — «музика без меж». Они муссировали это название много раз, и мне показалось – это колоссальное достижение, Юрий Михалыч, что вы назвали именно так фестиваль и именно в это время, и это работает очень сильно. Я очень рад участвовать в этом фестивале и разрушать границы”.
  На фестиваль він привіз музичну антологію Скрябіна — від перших до останніх опусів. А ще В’ячеслав, власне, як і інші запрошені музиканти, дасть майстер-клас. На нього записалося вже 112 студентів.  
Юрій Новіков — ректор Дніпропетровської академії музики ім. Глінки, заслужений діяч мистецтв України, організатор фестивалю: “Это мастер-классы очень большие, т.к. съедутся представители колледжей Украины у вокалистов. И заключительным финалом – мы завтра им дадим час времени попеть на нашей сцене”.
  Така можливість є не лише у вокалістів, а й у студентів різних музичних відділень. Безкоштовні майстер-класи триватимуть впродовж всього фестивалю. В останній день своїми знаннями поділиться трубач Жак Може. Його соло можна почути 27-го лютого в концерті духового оркестру спільно з іще одним французом — Олександром Суяром. Він в Україні – вперше.
  Олександр Суяр — саксофоніст, професор Паризької консерваторії, лауреат премії “Breakout Talent” (Франція): “Я привіз із собою в валізі шедевр французької музики — композитора, який ще живий. Це — відомий джазмен. І я сподіваюся, що він прийдеться до душі українським слухачам не лише як сучасник, а й як послідовник джазового руху”.
    Автор – Станіслав Пивонос Камера – Олександр Височин

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 30 та 31 травня. Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49
На 28 дітей — 20 працівників. У П’ятихатському районі закрили школу (ВІДЕО)

На 28 учнів — 20 працівників школи. У П'ятихатському районі депутати Лихівської об'єднаної територіальної громади проголосували за ліквідацію школи у

29 Травень, 16:40
Прогноз погоди на 29 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

28 Травень, 18:01
Під стінами ДніпроОДА підняли червоно-чорний прапор (ВІДЕО)

Червоно-чорний прапор посеред тротуару на проспекті Поля встановили активісти “Руху опору капітуляції”. Флагшток розмістили майже під стінами Дніпропетровської ОДА. Активісти

28 Травень, 17:58
Ветерани АТО і чинні бійці добробатів не причетні до підняття червоно-чорного прапора 28 травня біля ДніпроОДА (заява)

На  12-ту годину 28 травня у Дніпрі представники "Руху опору каптіуляції", який очолює колишній нардеп України Андрій Денисенко, анонсували  урочисте

27 Травень, 23:04
День Пахома-Бокогрія. Прогноз погоди на 28 травня, Дніпро і область (відео)

День Пахома-Бокогрія. Прогноз погоди на 28 травня, Дніпро і область  28 травня у Дніпрі ультрафіолетовий індекс низьий і помірний, не

27 Травень, 22:18