Одним із важливих напрямків Плану перспективного розвитку області, представленого нещодавно вищому керівництву країни, є енергоефективність та енергозбереження. Обласна рада на постійній основі підтримує політику раціонального використання природних ресурсів, співпрацює із європейськими партнерами та громадами, поширює головні засади «зеленої економіки». Була розроблена відповідна стратегія на 2018-2035 роки. Як висновок, територія регіону щороку стає все більш привабливою для інвесторів.


Черговий «зелений проект» втілили власним коштом український і китайський інвестори у Нікопольському районі поблизу села Старозаводське. На місці відпрацьованого кар’єру запрацювала сонячна електростанція. 750 тис. панелей загальною потужністю 200 МВт. Цього достатньо, аби забезпечити електрикою два середніх українських міста. Приблизна вартість проекту 230 млн євро. Електростанція стала найпотужнішою в Україні.
Минулого року у Нікополі вже було реалізовано масштабний проект завдяки партнерам із Канади. На території у 15 гектарів працює більше 32000 сонячних панелей, які надають бізнесу та мешканцям міста екологічно чисту енергію.
Голова обласної ради Гліб Пригунов наголошує: «За останні роки потужності альтернативної енергетики області збільшились. Громади підтримують напрямок енергоефективності, переходять на альтернативне опалення. В свою чергу, масштабні проекти, які реалізовуються в області, говорять про успіх в роботі з іноземними інвесторами. Для обласного керівництва розвиток енергоефективності стоїть у пріоритеті. Все – задля захисту навколишнього середовища та розбудови територій за високими європейськими стандартами».





