На сьогодні, любов молоді переважно належить більш попсовим трекам року, кантрі або сучасного електромузичного руху. Проте існують ще твори класичних композиторів, які теж цікаві, але чомусь не так популярні серед студентів. Такої думки представники “Кузні української інтелігенції”. Аби це виправити, 13-го березня вони провели вечір класичної музики. Грати запросили студентів музичної академії імені Глінки. Що з цього вийшло — дивіться в сюжеті.
Вечір класичної музики — щось нове та навіть незвичайне для “Кузні української інтелігенції”, яка розташована у 2-му гуртожитку ДНУ. Адміністрація молодіжного простору пояснює: дуже хочеться долучити студентів до класичної музики.
Віктор Бородін — адміністратор молодіжного центру “Кузня української інтелігенції”: “Це популяризація академічної музики серед студентів, всіх бажаючих взагалі. І також молодих перспективних виконавців, адже у нас зараз грають студенти, які надалі будуть професійними виконавцями в оркестрах чи якось інакше займатись музичною справою. Тобто – це і їм на користь. Тобто така собі користь, помножена на два”.
У заході взяли участь студенти музичної академії імені Глінки — 7 музикантів. З інструментів в основному — духові. Першим виступив Микола Чайка. Його інструментом є гобой. Каже, любить усі твори, написані для цього інструменту. А гобой вважається найрідкіснішим серед духових, бо в нього є певні тонкощі.
Микола Чайка — студент 2-го курсу музичної академії ім. Глінки: “Сама складність складається в тому, що в мене залишається дуже багато вільного повітря у легенях. І саме застосування цього вільного повітря, воно не як на флейті все розпреділяється, а в мене залишається. І саме майстерність використовувати це дихання і вважається найскладнішим”.
На заході зіграв два концерти для гобою — Антоніо Вівальді та Йозефа Гайдна, обидва до-мажорні. Музикант вважає такі концерти непоганим тренуванням впевненості на сцені перед публікою.
Микита грає на кларнеті і впевнений: із класичною музикою треба знайомити слухача, адже багато талановитих композиторів, як класичних так і сучасних, просто залишаються в тіні. Виправляти несправедливість якраз і почали зі студентів університету імені Гончара.
Микита Бєляков — студент 1-го курсу музичної академії ім. Глінки: “Как участник нашей молодёжной организации «Art Area», которая совсем недавно появилась в нашей консерватории, мы пытаемся наладить связь между студентами нашей консерватории и ДНУ, потому и пытаемся привнести каплю культуры, познакомить людей с творчеством как современных композиторов, так и композиторов классики”.
Захід вийшов вдалим і студентам сподобався. Тож Кузня планує проводити такі концерти й надалі.
Автор – Станіслав Пивонос
Камера – Тарас Іванов