Поліція затримала двох 16-річних хлопців, які залишили написи із наркорекламою у центрі Дніпра та на пам’ятнику Полю. Підлітки просять вибачення у дніпрян, наразі співпрацюють зі слідством. Батьки не здогадувалися про їхню діяльність, були в шоці, коли дізналися. Вирішили посприяти у відновленні покриття, що пошкодили фарбою.
Шостого березня міський голова на своїй сторінці у Фейсбуці опублікував допис про винагороду за упіймання злочинців, які обмалювали пам’ятник Олександру Полю. До того ж заохотив полювальників зламати вандалам руки, щоправда, потім пояснив, що жартував. За допомогою міських і приватних камер відеоспостереження, поліція затримала двох неповнолітніх – школярі балончиком наносили написи з наркорекламою у центрі міста. Мати одного з хлопців розповіла: у родині троє дітей, усі добре навчаються, займаються спортом. Тому й подумати не могла, що син може таке вчинити. Просить вибачення у містян:
“Когда я увидела новости в Интернете, я узнала своего сына,. Я готова была, я не знаю, сама лично, блин, пойти, и чтобы он… пришёл сюда и просил прощения, и сказал, что буду снимать эти надписи все. Но потом прочитали, что могут травмировать, поэтому мы испугались сначала. Мне очень стыдно, что я воспитала такого сына. Вроде всё стараешься для них, вот где-то что-то упустили. Я не могу просто понять где, что”.
16-річні правопорушники навчаються в одній школі. Конкретних обставин своєї роботи не називають. Кажуть тільки: просто зустрілися ввечері, вирішили прогулятися містом:
“Баллончик с краской мы однажды нашли на улице. И как-то вот он завалялся в портфеле”, – “Нам стало скучно, и мы захотели что-то сделать нереально дурацкое. Я не знаю зачем это было сделано. Но сейчас я очень сожалею, что мы это сделали вообще”, – “Мы прекрасно понимаем, что то, что мы наделали — это слишком. Мы оскорбили памятник, мы оскорбили историю Днепропетровска”.
Михайло Лисенко, заступник міського голови: “Было установлено, что данные лица имели отношение исключительно к нанесению надписей. Они не имели отношения к распространению всех психотропных и других веществ. Это подтверждено целым рядом оперативных мероприятий. У них, при согласии родителей, был проведён ряд экспертиз. Они не употребляют наркотические вещества, они не злоупотребляют алкоголем”.
Поліцейські простежили шлях хлопців по місту і довели їхню причетність до чотирьох написів. Точну кількість наразі встановлюють. Від початку цього року у Дніпрі подібних написів на будівлях, фасадах, пішоходних переходах з’явилося більше 150. Керівник Шевченківського відділу поліції Микола Ткаченко зазначив: визначити саме цих хуліганів допоміг великий резонанс у суспільстві – громадськість активно включилася в роботу.
Микола Ткаченко, керівник Шевченківського районного відділу поліції: “Не было отказа ни от одного директора магазина, у кого были видеокамеры в центре — все давали информацию. Притом, мы начали работать 7 марта, на выходные дни нам давали полностью всю информацию. Люди выходили на работу, чтобы помочь городу из-за этого инцидента”.
Затримані співпрацюють із слідством. Скоріш за все, хлопців засудять до виправних робіт. Міру покарання вирішуватиме суд. А батьки допоможуть відновити пошкоджені фарбою поверхні. Зазвичай, аби стерти один напис, місто витрачає до трьохсот гривень, зазначив заступник міського голови Михайло Лисенко.
Михайло Лисенко, заступник міського голови: “Они дают все контакты, все группы, в которых они общались, с которых они получали заказы. Для понимания: за изготовление одной надписи они получали денежное вознаграждение на карту ПриватБанка в размере 20 гривен”.
Микола Ткаченко, керівник Шевченківського районного відділу поліції: “По данному материалу было принято решение составить административные протоколы по факту хулиганства. На родителей — административные протоколы за плохой нагляд за ребёнком”.
Автор – Георгій Марков
Камера – Тарас Іванов





