22 марта 2019, 18:18

Єдиний інклюзивний театр Дніпра відсвяткував перший день народження (ВІДЕО)

Єдиний інклюзивний театр Дніпра відсвяткував перший день народження Сонячні люди тут для того, щоб ми полюбили цей світ. Перший день народження відсвяткував інклюзивний театр «Незабудки». Відзначали, як справжні театрали — на сцені і прем’єрою нової вистави. Річниця театру символічно припадає на 21 березня – Міжнародний день підтримки людей із синдромом Дауна.
Юлія показує різні шкарпетки, так вона підтримує свого 20 річного сина Юрія: «Сегодня, в поддержку своего ребенка, я в разных носочках. Вот, тем самым я показываю, что отличаюсь от других, но я особенная и я индивидуальна».
Юрій – один із акторів інклюзивного театру «Незабудки». І 21 березня, у Міжнародний день людей із синдромом Дауна, театр святкує свій перший день народження.
Юлія Омельчук, мама актора театру «Незабудки»: «Дети с синдромом Дауна – это наше отражение. Если ты им улыбнулся – они улыбаться в ответ. Ребенок будет радоваться. Если его будут обижать – он будет точно так же реагировать на окружающий мир».
У театрі 9 акторів. Найстаршим — по 20 років. Наймолодший -Тимофій, йому 9.
Євгеній, тато Тимофія: «Он ждет этой субботы. Уже с понедельника начинаться: «Папа, а в субботу мы куда идем?»  Я говорю: «В театр». И он радый, и так каждый день по нескольку раз до субботы. Он ждет, чтоб пойти на тренировку».
Бабуся юного актора — у перших рядах із квітами для онука. Приїхала з іншого міста. Тимофія у ролі охоронця короля — побачить уперше.
Галина Петрівна, бабуся Тимофія: «Я дуже люблю свого внука! Він так змінився за цей рік, коли почав ходить в театр, він переживає кожну роль. Знає напам’ять всі ролі, що дітки готують. Він приходить і нам дома це все переказує». Оля Василець, журналістка: «За кілька хвилин іменинники виходять із гримерки на сцену. Розпочинають виставою «Бременські музиканти», а згодом – прем’єра».
До дня народження «Незабудки» поставили виставу за твором Річарда Баха – «Чайка Джонатана Лівінгстона».
Людмила Журавель, режисерка інклюзивного театру «Незабудки»: «Там в основе образа и идеи – работа над собой, желание лететь высоко, желание не останавливаться. И мне очень хочется. Для этих детей очень важно, прежде всего, —  вера в себя. Я очень хочу, чтобы они чувствовали себя полноценными людьми на этой земле. Поэтому повторяющиеся слова — «я смогу, у меня получится» — это вот основа. Поэтому Ричард Бах.
Принцеса зі справжньою короною цього дня — Регіна. Дівчині 15. Окрім театру, вона ще й танцює.
Регіна, акторка театру «Незабудки»: «Граю в «Бременських музикантах», буду принцесою». Елеонора, бабуся Регіни: «Они общаются, развиваются, она говорить стала лучше. Здорово очень!»
Після першої вистави глядач не скупиться на оплески, вигуки і найщиріші усмішки. А режисерка “Незабудок” мріє про окремий театр для своїх “сонячних” акторів.  

Вибір редакції

Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24
Санітарні групи винесуть речі з аварійного гуртожитку “Дніпровської політехніки”. Але студентів це не влаштовує (КОМЕНТАР)

Студенти “Дніпровської політехніки” 17 жовтня вдень зібралися під міською радою — вимагали дозволу зайти в будівлю аварійного гуртожитку номер 2,

17 Октябрь, 22:40