Дніпро накрив новий спалах кору. В Україні реєструють смертельні випадки хвороби. Допомогти може вчасна вакцинація і дітей, і дорослих. Якщо перших вакциною забезпечує держава, то в інших – серйозні проблеми – вакцин немає ані в лікарнях, ані в аптеках.
Ольга Бугай, шукає вакцину від кору: “Я розумію, що якщо я захворію, то я виживу, а якщо захворіє людина, яка знаходиться зі мною в близькому контакті і має абсолютні протипоказання до вакцинації, то це буде летальний ісход”.
Протягом двох місяців після негативного тесту на антитіла до кору Ольга намагається знайти вакцину. Але всі зусилля – намарне.
Ольга Бугай, шукає вакцину від кору: “Я подзвонила в аптеки, мені сказали: “Вакцин немає”. Я подзвонила у клініки, мені сказали: “Вакцин немає”.
Безкоштовно від кору вакцинують дітей у рік та шість. За місцем роботи свою дозу препарату отримати можуть групи ризику – лікарі, вчителі, військові. Пощастити може ще й людям до 30 років.
Олена Кондратенко, лікарка загальної практики сімейної медицини приватної медичної практики: “У поліклініках вакцина виключно для дітей. Дорослих вакцинують виключно за рахунок залишків. За рахунок тих, хто відмовився. Батько-мати відмовилися від вакцинації 6 дитини. І проконтактував 25 річний хлопець. Прийшов і каже: провакцинуйте. От цю дозу можуть зробити йому”.
Наша героїня, Ольга, до жодної з цих категорій вже не входить. Тому їй лишається тільки чекати. Так само чекають і пацієнти сімейної лікарки Олени Кондратенко.
Олена Кондратенко, лікарка загальної практики сімейної медицини приватної медичної практики: “Ми замовили вакцини для дітей. Для інших – я моніторю всі клініки, але ніде немає. І в аптеках я не можу знайти з жовтня того року”.
А тим часом хвороба набирає обертів. Це лише спалах, не епідемія, просять не панікувати лікарі.
Завідувачка відділення епідеміологічних досліджень ГУ Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України: “Зарегистрировано за неделю 94 случая кори, 23 – среди детей. С начала года в области зарегистрировано уже 622 случая. 40 процентов детей не имело вакцинации, 60 процентов взрослых”.
Також у Дніпропетровському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров`я додають, що проблем із вакцинами немає. Можна стати в чергу та отримати свою дозу.
Завідувачка відділення епідеміологічних досліджень ГУ Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України: “Платные вакцинации проводят частные лечебные учреждения. И если сможете купить в аптеке, то можно привиться. Или некоторые аптеки принимают заказ на вакцины”.
Проте конкретні випадки доводять: прийти можна, але знайти не вдається. Вакцин, пояснює пані Олена, немає через те, що Україну закордонні виробники препаратів вважають ненадійним замовником. Виходів два – або чекати і сподіватися, що хвороба омине, або їхати вакцинуватися за кордон.
Автор – Оля Василець
Камера – Андрій Сергєєв, Олександр Вернигоров