11 Квітня 2019, 17:30

“Гладіатори права”. Інтелектуальна гра з юриспруденції пройшла в Дніпропетровському університеті внутрішніх справ (ВІДЕО)

“Гладіатори права”. Інтелектуальна гра з такою назвою пройшла в Дніпропетровському університеті внутрішніх справ. Старшокласники 22 шкіл міста демонстрували обізнаність в юриспруденції. У фіналі для найкращих команд влаштували судові дебати… Інтелектуальну гру “Гладіатори права” Університет внутрішніх справ проводить уже вчетверте. Цього року наплив учасників  рекордний – свої команди зареєстрували аж 22 школи. Вмістити усіх в одному приміщенні не вийшло, тому замість однієї гри – відбулися дві окремі – золото дісталося двом колективам. Змагалися школярі у трьох етапах.
Лілія Золотухіна, завідувачка кафедри цивільно-правових дисциплін: “Перший етап — у формі тестування. Другий етап — їм треба буде відгадати слово, яке означає той чи інший правовий термін”.
За перебігом змагань слідкували вісім членів журі. Серед них — реальні працівники територіального управління юстиції. За правилами, у кожній команді по 10 учасників. Втім, лише одну людину від колективу висували для участі в останньому, третьому етапі.
Лілія Золотухіна, завідувачка кафедри цивільно-правових дисциплін: “Шкільним командам буде представлена правова фабула, відповідно до якої вони будуть уявляти себе або з боку позивача, або з боку відповідача і виступати в цій якості”.
Судові дебати — фінальний етап гри. До них допускають лише дві команди, що у перших раундах набрали найбільшу кількість балів. Ким бути — позивачем або відповідачем — визначає жеребкування. Секретами своєї підготовки із нами поділилась команда “Veni, vidi, vici” із 143 школи.
Світлана Максак, учасниця команди “Veni, vidi, vici” зі школи № 143: “Є завдання на термінологію, потрібно її знати — що означають певні слова. Також треба знати як вирішувати юридичні задачі – конкретні питання в конкретних випадках”.
Команда Світлани до гри правових гладіаторів долучається втретє – позаторік посіли друге місце. Та і в дебатах, зокрема філософських, уже брали участь. Хоча для цього конкурсу таке завдання — нове.
Світлана Максак, учасниця команди “Veni, vidi, vici” зі школи № 143: “Був інший конкурс – “Візитівка. Представлення команди”. Але деякі вважали це абсурдним — співати на юридичному конкурсі. Тож цей конкурс замінили. Насправді я — президент дніпровського відділення Федерації дебатів України. Тож я знаю що це таке”.
  Тим часом команда зі 106 школи у “Гладіаторах права” грала уперше.
 Ліза Балачина, учасниця команди школи № 106: “Кількість людей абсолютно не лякає. Я вважаю, що все можливо, якщо добре готуватись. А ми готувались добре. Розподілялись обов’язки так, що кожна людина відповідає за окремий розділ права. Наприклад: майнове, сімейне, кримінальне, фінансове або інше право. І також у нас є відповідальний — той, хто буде відповідати та приймати рішення”.
Дебати новачків також не злякали: у своєму представникові учасники  впевнені.
Ліза Балачина, учасниця команди школи № 106: “Для цього конкурсу треба дуже багато амбіцій — можливо, навіть більше, ніж знань”.
  У перший день змагань перемогу здобула команда 13-ї спеціалізованої школи. Підсумки другого дня ще підбивають. Наступного року традицію гладіаторської гри продовжать. Автор – Юлія Бублик Камера – Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Народженого на Балі під час пандемії COVID-19 жирафа назвали Корона

02 Червень, 15:22
Пандемія COVID-19: ситуація в Україні та регіоні

24 340 українців інфіковані COVID-19. Дві третини хворіють у легкій формі і лікуються вдома. Решта - в лікарнях. У важкому

02 Червень, 15:14
1 червня уряд ухвалив вісім законопроектів щодо посилення соціального захисту дітей (коментар)

1 червня уряд ухвалив вісім законопроектів, прийняв 17 постанов і одне розпорядження, спрямовані на посилення соціального захисту дітей. Все можна

01 Червень, 21:31
Активісти Дніпра подали позов щодо незаконної реконструкції вулиці Яворницького (КОМЕНТАР)

Реконструкції на вулиці Яворницького і на площі Шевченка активісти Дніпра вважають незаконними. У тому числі, і спилювання здорових дерев. Представники

01 Червень, 21:18
Літній Ед: Прогноз погоди на 2 червня, вівторок. Дніпро і область ((ВІДЕО)

Вітаю всіх, на 9 каналі час прогнозу погоди, з вами Едуард Парнет. Найближчі 90 днів я буду Літній Ед. Не

01 Червень, 18:03
Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз “Слуги народу” на вибори мера Києва

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз партії щодо визначення кандидатури в мери Києва.  до президента Володимира

31 Травень, 20:29
Бетмен у Філадельфії: на акції протесту в США помітили супергероя (відео)

На відео, яке з'явилось у мережі видно, як «Бетмен» холоднокровно йде крізь дим. Протестувальники зустріли його вигуками та оплесками. Людина

31 Травень, 19:31
Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58